Tvůrčí prostor pro mimořádně nadané, kteří chtějí
tento dar rozvíjet a uplatnit

Vítejte na oficiálních stránkách Mensa gymnázium, o.p.s., jehož zřizovatelem je MENSA ČR. Jsme jediné gymnázium v ČR, které se věnuje výhradně mimořádně nadaným studentům. V naší škole najdou optimální podmínky pro svůj rozvoj – rodinné prostředí, přátelské učitele zapálené pro svůj obor, kolektiv podobných vrstevníků, prostor pro tvořivost a uspokojování svých individuálních specifických potřeb. Cílem školy není jen rozvoj vědomostí, ale celé osobnosti studenta. Naši studenti jsou velmi úspěšní v příjímacím řízení na vysoké školy.

Školné pro primu pro školní rok 2021/2022 bylo schváleno správní radou ve výši 52 000 Kč.

Chcete-li se dozvědět více, využijte menu v levé části stránky. Na Vaše případné dotazy rádi odpovíme na e-mailové adrese info@mensagymnazium.cz.

Naše škola se představuje – televizní reportáž

Prohlédněte si aktuální TV spot, který o naší škole natočila regionální Praha TV. Tento spot můžete také shlédnout na jejich stránkách a na jejich kabelovém kanálu www.prahatv.eu (od času 03:05).

Aktuality

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

Na naší škole budou probíhat přípravné kurzy na společnou (státní) část přijímacích zkoušek.
Kurzy začínají v pondělí dne 10. 1. 2022 od 14:30 hodin v prostorách školy a konají se každé pondělí až do 11. 4. 2022.
Kurzy budou probíhat zatím prezenčně (může se změnit) v učebně Bi+Che ve 2. patře vpravo od schodů.
Kurzy trvají 2x 45 minut s 15minutovou přestávkou, tj. končí vždy v 16:15. Prvních 45 minut je matematika a poté 45 minut český jazyk.

V těchto kurzech je stále volné místo, je tedy možné se ještě přihlásit. na e-mail marcela.fatrova@mensagymnazium.cz

Kurzy jsou zpoplatněny částkou 2000 Kč.

Kurzovné se platí na účet školy 1031690918/6100, do poznámky pro příjemce uveďte příjmení dítěte a poznámku "Přípravný kurz k PZ". Kurzovné je možné výjimečně uhradit i v sekretariátu školy hotově první den kurzu.

 

Maraton psaní dopisů - Amnesty International

Při příležitosti Mezinárodního dne lidských práv se studenti sekundy zapojili do akce Maraton psaní dopisů, pořádané společností Amnesty International. Hodina probíhala tak, že si žáci přečetli příběhy vybraných nespravedlivě uvězněných a pak psali dopisy proti bezpráví na jejich obranu podle toho, kdo jim byl sympatický. Pro své dopisy si vybrali kluka z Běloruska, aktivistu z Guatemaly a novinářku z Číny. Dopisy budou hromadně odeslány tento týden.

Více o akci zde https://maraton.amnesty.cz/.

 

Účast naší šampionky v mezinárodní dámě na světovém šampionátu – Jana Schmidová

Naše šampionka v mezinárodní dámě Jana Schmidová ze sekundy byla minulý týden na Mistrovství mládeže v polské Szklarske Porebě, kde reprezentovala ČR v kategorii dívky do 13 let. Konkurence byla tvrdá, navíc se denně hrálo i několik hodin. Ale Jana se bojovala jako lev a nelenila ani po odehraných partiích, to si ještě odskočila se spolužačkou ze školy řešit na dálku Brloh-šifrovací hru, což bylo také komplikované, neboť kromě sněhu v Polsku padala i wifi. A po týdnu tvrdé dřiny hurá domů. Jana se sice neumístila dle svých představ, ale co by někteří dali za tato místa na MS (26. a 28. místo). A další týden bude prý ještě dávat mozek do normálu. Ale určitě to Janě přinese další nakopnutí do práce a rozhodně to stálo za to, atmosféra byla prý nepopsatelná. My moc gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!!!

 

Mikulášská besídka - patroni pro primu

Když na naši školu nastoupí noví primáni, studenti z vyšších ročníků se každého z nich ujmou jako jejich ochránci, patroni. Pomáhají jim pak se vším možným a nemožným minimálně po celou primu, někdy i déle, a někdy se z nich dokonce stanou celoživotní přátelé. Patroni také pro své svěřence připravují různé akce. Jednou z nich byla i Mikulášská besídka, kdy dostali primáni od patronů drobné dárečky od anděla i pokárání od čerta.

 

Poděkování za dar

Moc děkujeme mamince naší studentky paní Kim za nádherný vánoční dar z klubu českých sběratelů lastur (www.cksl.cz), a to za 10 kusů nádherných a méně známých lastur do biologické sbírky školy.

 

Seriál o úspěšných absolventech pokračuje - Hanka Večeřová

Hanka Večeřová, která maturovala v předloňském školním roce, se již na škole věnovala biologii. Nyní v rámci pomaturitního studia se věnuje výzkumu, o němž vyšel i článek ve vědeckém časopise, jehož je Hanka spoluautorkou. My přejeme Hance soustu dalších vědeckých úspěchů a děkujeme za pochvalu, že jsme jí tak trochu i my pomohli vybrat životní dráhu.

https://www.biorxiv.org/content/...

 

Výsledky školního kola Lingvistické olympiády

Lingvistická olympiáda je jazykovědná soutěž určena pouze pro vyšší stupeň gymnázia. Celkem bylo možno získat 70 bodů. Ze všech 4 tříd se nejlépe umístili tito žáci a postupují do celostátního kola, které se bude konat v únoru 2022:

 • 1.místo - Damian Rosenbaum, septima (60,5 b.)
 • 2. místo - Martin Dedek, oktáva (58,5 b.)
 • 3. místo - Viacheslav Nikiforov, sexta (58 b.)
 • 4. místo - Benjamin Swart, septima (57,5 b.)
 • 5. místo - Richard Dobíšek, kvinta (56,5 b.)
 • 6. místo - Vojtěch Tvrdík, septima (48,5 b.)
 • 7. místo - Marek Valko, septima (47,5 b.)
 • 8. místo - Matěj Mothejzík, kvinta (41 b.)
 • 9. místo - Michal Flekač, septima (40,5 b.)

Všem gratulujeme a budeme držet palce!!!

 

Den otevřených dvěří online - odkazy pro připojení

Na Den otevřených dveří online ve středu 1. 12. 2021 od 15 hodin se připojíte zde:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join

od 16 hodin zde:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join

Odkaz na připojení k DOD se studenty dne 2. 12. 2021 od 15 hodin:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join

 

POZOR ZMĚNA - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ONLINE!!!

Vážení návštěvníci našich stránek a případní zájemci o studium a náš Den otevřených dveří,

s politováním vám musíme oznámit, že jsme se po dlouhém a pečlivém zvažování situace rozhodli zrušit náš první Den otevřených dveří dne 1. 12. 2021 PREZENČNĚ a změnit jeho formu na ONLINE. Prosíme tedy všechny, kdo se chtěl na první Den otevřených dveří dostavit, aby zůstal doma a buď se připojil ONLINE dne 1. 12. 2021 v 15 nebo 16 h k online DOD s vedením školy a případně dne 2.12. od 15 hodin se studenty školy, nebo využil k prezenční formě náš druhý Den otevřených dveří den 2. 2. 2022. Kontakt na připojení ke schůzkám ONLINE najdete od pondělí 29. 11. na našich webových stránkách v Aktualitách. Moc děkujeme za pochopení a těšíme se na vás alespoň v ONLINE prostoru.

 

MENSA GYMNÁZIUM, o.p.s. pořádá pro uchazeče o studium ve školním roce 2022/2023 DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 1. 12. 2021 a 2. 2. 2022

Zveme všechny zájemce o studium na náš první Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 1. 12. 2021.

 • Od 10 do 12 hodin proběhne prezentace o škole, dále návštěvníky seznámíme s průběhem přijímacího řízení, s našimi aktivitami, s koncepcí rozvoje kompetence k učení, s prací školního poradenského centra (školní psycholožka, speciální pedagožka), s tandemovou výukou a činností některých našich kroužků.
 • Od 12:15 do 13:50 budou probíhat ukázkové hodiny.
 • Od 14 hodin se bude konat testování IQ pro zájemce (jednou z podmínek pro přijetí na naši školu je IQ nad 130 bodů) a současně bude probíhat Herní odpoledne, jehož součástí bude ukázka aktivit studentů – turnaj v piškvorkách, dámě, bridži a jiných deskových či logických hrách. Návštěvníci si budou moci zkusit pracovat s hlasovacím zařízením a prohlédnout si práce studentů. Také uvidí zajímavé fyzikální, chemické a biologické pokusy.

Součástí Dne otevřených dveří bude i malé občerstvení. Zájemce o IQ testování upozorňujeme, že pro bezproblémové a včasné zaslání výsledků IQ testů uchazečů o studium je nutné se předem přihlásit na webové adrese www.mensa.cz, abychom připravili dostatek testovacích sešitů a archů. Cena: 300,- Kč pro děti.

Den otevřených dveří je určen hlavně pro žáky 5. tříd ZŠ, budoucí primány, kteří by rádi studovali ve škole, která dává možnost mimořádně nadaným studentům uplatnit svůj potenciál. Těšíme se na Vás!!!

 

Jana Schmidová – nejmladší a velmi úspěšná účastnice na 22. MČR ve hře Zatre

Pokud nevíte, co je hra zatre, tak se jedná o deskovou hru, ve které kromě logiky hraje roli i prvek náhody. Autor hry Manfred Schüling označuje Zatre jako domino 21. století. Někdy se setkáte s označením číselné scrabble. Oboje má své opodstatnění. Hraje se s kostkami, jež vypadají jako půlky dominových kostek, a hrací plán svým rozložením a hra některými pravidly připomínají scrabble. Název Zatre je odvozen ze slova Zahlentreppe (číselné schody). Nejlépe je to vidět tak v jedné třetině hry – rozložení kostek na ploše se jinak než schodiště dá těžko nazvat. Hra jistě potěší každého, kdo si rád hraje s čísly a rád kombinuje. http://www.zatre.cz/uvod.php.

Naše žákyně Jana Schmidová se zúčastnila 22. MČR v této hře, kde soutěžili dohromady junioři i dospělí a Jana jako nejmladší účastnice mezi nimi obsadila skvělé 13. místo!!! Moc gratulujeme!!!

 

Debatní klub na Prvním turnaji anglické Debatní ligy

Míša Dekařová, Emma Štěpánová, Adam Celecký (všichni ze sexty) a Vojta Tvrdík (septima) se o víkendu 19. - 21. listopadu zúčastnili Prvního turnaje anglické Debatní ligy. Se svými oponenty se snažili najít odpovědi na otázky, jestli by EU měla mít jednotná pravidla pro fungování trhu, jestli je chybou ústup od jaderné energie, a na odlehčení také, jestli by měli rodiče mezi prostředky výchovy řadit výhružky, které není možné naplnit, jako strašení čertem nebo zanechání dítěte v supermarketu.

Debatéři měli velmi těžkou startovní pozici. Nejen že Adam s Vojtou se účastnili debatního turnaje úplně poprvé, ale dokonce museli svou premiéru zvládnout v anglickém jazyce. I přesto předvedl tým skvělé výkony. Přesvědčivá výhra dvou z pěti debat znamenala v konkurenci dalších 15 týmů z celé České republiky konečnou 8. příčku, což je v rámci prvního turnaje výborné umístění. Tým má velmi dobře našlápnuto se v dalším průběhu sezóny kvalifikovat do celostátního finále.

Nyní se debatéři začínají připravovat na prosincový otevřený turnaj, který proběhne o víkendu 17. - 19. prosince.
Barbora Lacinová

 

Náboj Junior 2021 - obrovský úspěch!!!

Dne 19. listopadu se tým kvartánů ve složení Adam Dedek, Kamila Poláková, Matyáš Rexa a Ludmila Šírová zúčastnil mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže Náboj Junior.

V konkurenci 1003 týmů i ze Slovenska, Španělska, Francie a Polska se náš tým umístil na skvělém 25. místě (16. místo mezi 276 týmy z Česka). Ještě 15 minut před koncem dvouhodinové soutěže byl náš tým v rámci ČR na skvělém průběžném 4. místě! V hektickém pětiminutovém závěru už ale naši reprezentanti nepřipsali další body, a tak soutěž dokončili s úspěšným řešením 28 čím dál tím náročnějších matematických a fyzikálních úloh. To samo o sobě je obdivuhodné! Žádný tým z Francie a Španělska nevyřešil více úloh a jen 6 týmů ze Slovenska a 2 z Polska byly úspěšnější. V Česku se tak sešla celkově nejsilnější a nejúspěšnější konkurence.

Náš tým a jeho členové si zaslouží velké ocenění za nasazení, prokázané schopnosti, znalosti a dovednosti i za příkladnou reprezentaci školy. Pro účastníky soutěže to jistě byla i dobrá zkušenost s prací v týmu. Moc všem gratulujeme!!!!!

 

Turistický průvodce Toulky po zaniklé Šumavě

Jak jsme již informovali dříve, naši dva studenti oktávy v rámci své ročníkové práce pracovali na průvodci po zaniklých místech Šumavy. Výsledkem jejich více než ročního úsilí je tištěný průvodce, jehož vydání financoval Nadační fond Matyáše Kosíka a který může být pro mnohé zájemce užitečným společníkem při cestě po šumavských památkách, o kterých třeba někteří již ani neví, protože některé již zanikly. Součástí brožurky jsou kromě popisků památek i odkazy na interaktivní mapy přes QR kódy s vyznačenými objekty, návrh 10 pěších tras po těchto zaniklých osadách a objektech, zajímavé dobové fotografie a podrobné mapky s vyznačenými trasami a jejich popisy.

Pokud byste měl někdo o průvodce zájem, pište na marcela.fatrova@mensagymnazium.cz, abychom věděli, zda bude potřeba dotisk. Průvodce je k nahlédnutí ve škole u Mgr. M. Fatrové, případně přímo u autorů Honzy Nováka a Jakuba Buřila z oktávy.

 

Vítězi krajského kola Logické olympiády v Praze se stali bratři Adam a Martin Dedkové z Mensa gymnázia!!!

V pátek 5. 11. se konala krajská kola Logické olympiády ve všech kategoriích. A ve dvou z nich zvítězili naší žáci oktávy a kvarty, bratři Adam a Martin Dedkovi.

Moc gratulujeme a budeme držet palce ve finále, které se uskuteční 29. 11. v Míčovně Pražského hradu.

 

Johana Jaklová a Dětská vědecká konference

Dne 6.11. proběhly prezentace účastníků Dětské vědecké konference. Této konference se zúčastnila i žákyně naší školy Johana Jaklová z tercie, která prezentovala svoji seminární práci ze sekundy s názvem Bio nebio jedno rajče. Její projekt byl součástí projektu Grantové agentury ČR s názvem Skupinové interakce azolových pesticidů a jejich efekt na esenciální enzymy.
Johanky prezentaci si můžete pustit zde (od času 31:40): https://www.youtube.com/watch?v=w8d-htP1sEg

Moc gratulujeme k čestnému uznání!!!

 

Úspěchy v Logické olympiádě

I letos se mnoho žáků Mensa gymnázia zapojilo do celostátní soutěže, kterou pořádá Mensa České republiky - Logické olympiády. V nominačním kole několika žákům úlohy velmi sedly a díky tomu se jim podařilo probojovat do krajského kola, které se bude konat dne 5. 11. 2021. V kategorii B (2. stupeň ZŠ+ stejné ročníky víceletých gymnázií) tak budeme držet palce těmto žákům: Jakubu Soukeníkovi ze sekundy, Kamile Polákové, Vítkovi Strmiskovi a Adamu Dedkovi z kvarty, v kategorii C pro SŠ Richardu Dobíškovi z kvinty, Adamu Celeckému a Slávkovi Nikoforovi ze sexty a Martinu Dedkovi z oktávy. Všem gratulujeme a budeme držet palce v kraji!!!

 

Les do kapsy

Naši studenti v rámci projektu ZŠ Jana Wericha a hnutí Tereza sázeli v rámci Dne stromů tzv. Les do kapsy. Že příroda dělá lidem dobře, je jasná věc. Ale výzkumy dokázaly, že stromy v blízkosti školy i zlepšují známky. A jak takový les do kapsy vypadá a jaký má význam? Je to hustý lesík z původních stromů a keřů na ploše o velikosti cca 200 m2. V areálu školy vznikl lesík o velikosti 400 m2. Ačkoli je malý, přináší velké výhody – maximálně se využije plocha, hustě nasázené stromy rostou pak rychleji do výšky, les bude poskytovat stín, příležitost pro učení a relaxaci, ročně pohltí asi 500 kg CO2, zachycuje a filtruje srážky, zlepšuje kvalitu ovzduší, tlumí hluk ve městě aj.

Les do kapsy vznikl v prostoru areálu ZŠ Jana Wericha u hřiště v úterý a středu 20. a 21. 10. 2021. Ve středu akci slavnostně uzavřeli i paní ředitelky obou škol a konaly se doprovodné akce pro nejmladší žáky. Projekt je realizován za podpory HMP a ve spolupráci se vzdělávacím centrem Tereza a Ing. Vladimírem Janečkem, Ph.D z ČZU.

 

Štěpán Lainer - MS v akrobatickém rokenrolu

Jak jsme již informovali, Štěpán se probojoval na semifinále Mistrovství světa v akrobatické rokenrolu jako reprezentant České republiky v kategorii junior, které se konalo 23.10.2021. Jsme velice pyšní na jeho postup a hlavně na konečné vybojované 13. místo. Kromě rodiny fandila i celá jeho třída.

Moc gratulujeme!!!

 

Nadační fond Matyáše Kosíka – informace o příjmech na účtu fondu a udělování stipendií

PDF
Nadační fond Matyáše Kosíka – informace o příjmech na účtu fondu a udělování stipendií
 

Projekt Y.E.S. G.R.E.E.N.

Studentky sexty Elsa Alexiane Bauduin, Marie Benešová, Jana Czechowská a Marie Lesse se zúčastnily druhého mezinárodního setkání v rámci ekologického projektu Y.E.S. G.R.E.E.N., které se po roční pauze způsobené pandemií covidu 19 uskutečnilo v Litvě. Téma setkání bylo “Preservation of species, diversity as a basis for sustainable development of the biosphere”.

Kromě toho, že si připravily prezentaci na toto téma, studentky psaly také ekologickou pohádku “Lilek the rabbit” a zapojily se do tvorby dalších ekologických pohádek ve smíšených mezinárodních týmech a dalších aktivit. Pro ten účel několikrát navštívily litevskou školu v Kaltinėnai - Kaltinėnai Aleksandras Stuglinskis Gymnasium.

Mimo ekologickou část projektu studentky také blíže poznaly litevskou kulturu a historii, navštívily nejvýznamnější památky v okolí a navázaly nová přátelství.

 

Sezóna Debatního klubu zahájena

Ema Bosáková, Anna Belatková, Kristián Čech, Petr Kosička (z tercie) a David Briet (ze sekundy) reprezentovali náš Debatní klub na školení debatérů, rozhodčích a učitelů, které jako již tradičně zahájilo sezónu Debatní ligy Asociace debatních klubů. V rámci školení se žáci seznámili s pravidly a principy soutěžního debatování a někteří z nich si debatu také úplně poprvé vyzkoušeli. Zabývali se například otázkou, jestli by odborná literatura měla být lidem poskytována zdarma, nebo tím, zda by měly být hodiny výtvarné a hudební výchovy na druhém stupni ZŠ nahrazeny dalšími hodinami informatiky. V debatách si vedli velmi dobře, rozděleni do dvou týmů utržili ve čtyřech debatách tři výhry. Debatní klub se nyní začíná připravovat na první turnaj Debatní ligy, který proběhne o víkendu 22.-24. října 2021.

 

Světový pohár v akrobatickém rokenrolu - Štěpán Lainer

V sobotu se konal světový pohár juniorů v akrobatickém rokenrolu v Bratislavě. Česko nesmělo chybět. Žák třídy sexty Štěpán Lainer se svojí partnerkou se dokázali probojovat do semifinále mezi 14 nejlepších párů Evropy. Moc gratulujeme k velkému úspěchu!!!

 

Dotkni se vesmíru

Sraz jsme měli v 7:00 hodin u sídla Českého hydrometeorologického ústavu, odkud se Ikaros také po zkoušce a naplnění balonu heliem v 8:01 vznesl.

Nakonec vystoupal až do výšky 37 kilometrů, ze které se po prasknutí balonu snášel k zemi.

Oproti místu přistání předpovídanému včera večer u obce Vlkava, SV od Milovic, jsme ho nakonec dosledovali a ulovili na sklizeném makovém poli mezi Ledci a Prodašicemi. Sonda stále vysílala, byla takřka neporušená a cestou nasbírala jak meteorologická data, tak nafotila stovky fotek. Vše nám klaplo na jedničku!

Já byl tentokráte jen prostředník a také šofér

Studenti si vše řešili, rozhodovali a domlouvali sami, jsem na ně hrdý!

Mgr. Martin Kulhánek

 

Rozhovor s naší bývalou studentkou Rózou Havelkovou

Přečtěte si hezký a zajímavý rozhovor s naší absolventkou Rozálií Havelkovou. My za školu přejeme hodně dalších úspěchů a lásky a vášně do života. www.idnes.cz/revue/spolecnost/...

 

Jana Schmidová – postup na MS v mezinárodní dámě

Žákyně sekundy Jana Schmidová dosáhla úžasného úspěchu – podařilo se jí probojovat na Mistrovství světa v mezinárodní dámě, které se bude konat v turecké Antalyi 29. 11.-5. 12. 2021 (https://www.fmjd.org/?p=calend). Moc gratulujeme!!! Bude závodit v kategorii dívek do 13 let.

 

Školní turnaj v mezinárodní dámě s holandským trenérem

Dostali jsme úžasnou nabídku na uspořádání turnaje v mezinárodní dámě s holandským trenérem Ton van der Ploegem, který pracuje s mládeží v Holandsku a po světě jezdí pořádat turnaje a prezentovat hru a pravidla mezinárodní dámy. Holandský trenér byl v Praze jen týden, takže byl je na pár vybraných školách. Spolu s ním přijel i RNDr. Lumír Gatnar, člen výboru České federace dámy a trenér. Turnaji předcházela prezentace tohoto sportu ve třídě primě a sekundě společně s naší žákyní sekundy Janou Schmidovou, která se nominovala na mistrovství světa v tomto sportu. Náš školní turnaj se uskutečnil v pondělí 20. 9. 2021. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, nižší stupeň gymnázia a vyšší stupeň gymnázia. Pořadí v obou kategoriích bylo následující:

 • nižší stupeň: 1. místo: Jana Schmidová (sekunda), 2. místo: Filip Hrubý (sekunda), 3. místo: Filip Prokop (kvarta)
 • vyšší stupeň: 1. místo: Adam Celecký (sexta), 2. místo: Petr Mach (sexta), 3. místo: Kryštof Pravda (oktáva)

 

Štěpán Lainer – nominace na MS v akrobatickém rokenrolu

Gratulujeme studentu sexty Štěpánu Lainerovi, který se v sobotu 18. 9. 2021 na soutěži CENA TŠ TWIST ŘÍČANY v kategorii Junior nominoval se svojí partnerkou ze třetího místa do reprezentace České republiky na Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu!!! Mistrovství světa se bude konat 23. 10. 2021 v Charkově na Ukrajině.

Video z jeho sobotního vystoupení zde: https://youtu.be/3ntE_NDQyX8

 

Ben Swart ze septimy – úspěch v soutěži CEOI

Central European Olympiadin Informatics (CEOI) je každoroční soutěž v programování pro středoškolské studenty ze zemí středoevropského regionu. Každá z účastnických zemí na ni vysílá čtyřčlenný tým a dva vedoucí, výjimky požívá organizující země (jednotlivé státy se v organizování nepravidelně střídají), která může mít týmy dva až tři. To, kdo pojede, si státy určují zpravidla podle národních programátorských soutěží. Vlastní soutěž probíhá ve dvou dnech, ačkoliv soutěžící v hostitelském státu pobývají téměř týden – zbytek času věnují vzájemnému sbližování a poznávání cizích kultur. Každý soutěžní den se na pět hodin sejdou u počítačů a tam dostávají za úkol vymyslet a implementovat algoritmus v jazycích C/C++/Pascal podle zadání. Letos soutěž probíhala v chorvatské Záhřebu ve dnech 1.-5. září 2021. Ben Swart obsadil v soutěži 18. místo ze 48 účastníků, což je podle pravidel CEOI bronzová medaile.

Gratulujeme k obrovskému úspěchu!!! Výsledková listina zde: https://ceoi.hsin.hr/ranking/Ranking.html

 

Studentské volby

V pondělí 20. 9. 2021 na naší škole proběhly studentské volby nanečisto, které uspořádali převážně studenti oktávy. Jde o projekt Člověka v tísni a Jednoho světa na školách (jsns.cz/projekty/studentske-volby). Hlasovali zvlášť žáci do 15 let a žáci nad 15 let. Volební účast na naší škole byla celkem 52, 6 %.
Výsledky voleb zde:

 • PIRSTAN – 43, 9 %
 • SPOLU – 33, 7 %
 • ZELENÍ – 8, 2 %
 • ANO – 3, 1 %
 • Levice – 2 %
 • Přísaha - 2 %
 • Nevolte.Urza.cz - 2 %
 • SPD – 1 %
 • ČSSD– 1 %
 • Cibulka/Pravý blok– 1 %
 • Senioři 21– 1 %
 • Koruna česká– 1 %

 

Starší zprávy naleznete v archivu novinek.