Tvůrčí prostor pro mimořádně nadané, kteří chtějí
tento dar rozvíjet a uplatnit

Vítejte na oficiálních stránkách Mensa gymnázium, o.p.s., jehož zřizovatelem je MENSA ČR. Jsme jediné gymnázium v ČR, které se věnuje výhradně mimořádně nadaným studentům. V naší škole najdou optimální podmínky pro svůj rozvoj – rodinné prostředí, přátelské učitele zapálené pro svůj obor, kolektiv podobných vrstevníků, prostor pro tvořivost a uspokojování svých individuálních specifických potřeb. Cílem školy není jen rozvoj vědomostí, ale celé osobnosti studenta. Naši studenti jsou velmi úspěšní v příjímacím řízení na vysoké školy.

Školné pro primu pro školní rok 2023/2024 bylo schváleno správní radou ve výši 56 000 Kč.

Chcete-li se dozvědět více, využijte menu v levé části stránky. Na Vaše případné dotazy rádi odpovíme na e-mailové adrese info@mensagymnazium.cz.

Naše škola se představuje – televizní reportáž

Prohlédněte si aktuální TV spot, který o naší škole natočila regionální Praha TV.

Aktuality

LVK pro nižší stupeň gymnázia – Boží Dar

Přinášíme stručnou reportáž o průběhu LVK pro nižší ročníky na božím Daru.

Příjezd na Boží Dar byl bezproblémový. První den jedna parta sjížděla na lyžích místní svahy. Druhá parta na běžkách hledala sníh. Nejlepší zážitek byl, když jsme navštívili německý biatlonový areál. Včerejší první přednáška proběhla na téma historie lyžování. Historie nás bude provázet celý kurz. Zatím jsem všichni plni energie, jen počasí je stále proti nám

Středeční den byl výživný. Ráno nás probudilo sluníčko a děti se tak zbláznily, že při rozcvičce skákaly do tůně a začaly se koupat. Po snídani se sluníčko schovalo a padal celý den sníh. To bylo pro náš kurz a běžkaře důležité.

Čtvrtek a pátek jsme si užívali slunečných dnů a výletů na běžkách.

Závěr lyžáku nám vyšel podle představ. Slunečné počasí všem vykouzlilo úsměv na tváři jak na sjezdovce, tak i při výletu na běžkách.

Sobotní dopoledne jsme využili k závodu ve slalomu a pak jsme se přesunuli na místní závod Kiwi Cup v dobovém telemarku. Instruktorský tým se také účastnil závodu, ale bohužel se nedokázal probojovat do finále. Na závěr měli žáci závod ve výběhu sjezdovky s následným sjížděním na igelitových pytlích.

 

Exkurze semináře Poslech hudby

V úterý 28. 2. 2023 jsme se v rámci odpoledního semináře Poslech hudby (studenti kvinty, sexty a septimy) zúčastnili exkurze k Lennonově zdi. Toto místo má za sebou dlouhou historii a v doprovodném programu pořádaném společností The Wall Story jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací.

P. Kubačák

 

Informace k podávání přihlášek a přijímacímu řízení

PDF
Informace k podávání přihlášek a přijímacímu řízení
 

Výborné výsledky ve Scio testování

Na podzim 2022 se naše škola zapojila do projektu Národní testování od Scia. A nyní jsme dostali skvělou zprávu – někteří z našich žáků dosáhli těch nejlepších výsledků v kraji Praha. Více informací zde:

 

Pozvání na Den otevřených dveří netradičně - 1. 2. 2023

Vážení přátelé a zájemci o studium,
tým žáků kvinty pro Vás vytvořil tentokrát trochu netradiční pozvánku na náš druhý Den otevřených dveří. Snad se vám bude líbit.

Milí rodičové, studenti a bytosti všeho druhu,
dne 1. února 2023 Vás rádi uvítáme v naší celorepublikově známé škole na DNI OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Pokud přijdete, čeká na Vás i Vaše ratolesti kopec srandy, a to třeba v podobě ukázkových hodin, deskových her, objevování Martinovy pleše nebo ukázky 3D tiskárny.

Pro více informací přikládáme i časový harmonogram.

 • 10:00 – 12:00 – Prezentace o škole
 • 12:15 – 13:50 – Ukázka hodin
 • 14:00 – 15:00 - Testování IQ (nutno se přihlásit na www.mensa.cz)
 • 10:00 – 15:00 – Deskové hry, 3D tisk
 • 15:00 – 16:00 – Šermířský souboj učitelů - jen pro zvané
 • 16:00 – 21:00 – Mejdan – jen pro zvané
 • 21:00 - 3:00 – Afterparty- jen pro zvané
Ještě jsme Vás neodradili? Pokud ne, přijďte 1. 2. 2023 na adresu Španielova 1111/19 a my Vás zaručeně odradíme. Přístup je tajnými chodbami z nástupiště 3 a ½.

Máte doma chytrého páťáka? Určitě se přijďte společně podívat na jeho kvetoucí budoucnost.
Těšíme se na Vás
Pac a pusu,
studenti kvinty Mensa gymnázia

 

Kritéria přijímacího řízení

PDF
Kritéria PZ 2023 - 2024
 

Každoměsíční výzva

Vážení studenti, rodiče, pedagogové,

s novým rokem přicházíme s novou aktivitou na naší škole, a tou je pravidelná každoměsíční výzva. Těšit se můžete na různorodé výzvy, některé serióznější, jiné spíše zábavné.

Leden vykopáváme výzvou "Zkus to bez mobilu". Zkusme všichni omezit svůj čas u mobilních zařízení, věnujme ho více sobě navzájem. Povídejme si, zajímejme se o sebe, hrajme hry.

Na konci měsíce si řekneme, jak se nám to dařilo. Děkujeme, že se všichni zapojíte.

 

PF 2023

Vážení rodiče, studenti, kolegové, přátelé a příznivci školy,
přejeme vám příjemné prožití vánočních svátků, hodně štěstí v nastávajícím roce, mnoho studijních, pracovních a osobních úspěchů a hodně příjemných a inspirativních lidí kolem sebe. Děkujeme za vaši přízeň a podporu a budeme se těšit na další rok s vámi.

vedení Mensa gymnázia, o.p.s.

 

Úspěch našich žáků v soutěži pIšQworky v Grandfinále v Brně – 5. a 6. místo (SŠ) a 5. místo (ZŠ)

Do 14. ročníku soutěže pIšQworky nasadilo Mensa gymnázium jeden tým mladších žáků (ZŠ) a dva týmy starších žáků (SŠ). Všem týmům se podařilo z oblastních kol probojovat do krajského (pražského) kola, což už by sám o sobě byl úspěch. Další výzvou ovšem bylo celostátní Grandfinále, kam postupovaly jen 2 týmy z každého kraje. Postup do Grandfinále všechny naše týmy vybojovaly: mladší žáci v týmu Mensa G postoupili z 2. místa a v kategorii SŠ obě postupová místa z Prahy obsadily týmy Mensa A a Mensa B. Všechny 3 naše týmy tedy čekala cesta do Brna, kde se měli utkat ti nejlepší z nejlepších. Dvoudenní Grandfinále pIšQworek se konalo na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně 8.–9. prosince 2022. První grandfinálový den hostil 32 týmů ZŠ, z nichž tým Mensa G vybojoval výtečné 5. místo, přičemž 2. místo jim uteklo jen o skóre při stejném počtu bodů. Druhý den mezi 24 středoškolskými týmy naši žáci rovněž zabodovali, když tým Mensa B získal skvělé 5. místo a tým Mensa A obsadil 6. místo. Jsou to výborná umístění, když uvážíme, že v kategorii ZŠ se letos účastnilo mistrovství škol ze Slovenska a Česka celkem 655 týmů, ve starší kategorii dokonce 690 týmů.

Grandfinále v Brně se zúčastnily týmy ve složení:

 • tým „Mensa A“: Petr Mach, Zbyněk Vávra, Emma Štěpánová, Václav Muroň (septima), Filip Prokop (kvinta);
 • tým „Mensa B“: Adam Dedek, Ema Šmerdová (kvinta), Vojtěch Kadeřábek, Adam Celecký, Jan Strmiska (septima);
 • tým „Mensa G“: Filip Hrubý, David Briet, Oskar Józsa (tercie).
Složení týmů se drobně měnilo, takže do průběhu nižších kol zasáhli také: Vojtěch Tvrdík (oktáva), Adam Hruška, Viacheslav Nikiforov (septima), Tomáš Hilšer (kvinta), Matěj Peš (tercie). Všichni hráči věnovali trénování hry piškvorky a vymýšlení a sdílení strategií hry hodně času nejen mezi jednotlivými koly soutěže, ale připravovali se na ni dlouhodobě.
Za finanční podporu ubytování a dopravy na Grandfinále v Brně děkujeme Nadačnímu fondu Matyáše Kosíka.

Fotky z Facebooku jsou na Facebooku zde (lajkujte!):
https://www.facebook.com/pisqworky/photos/...
https://www.facebook.com/pisqworky/photos/...
https://www.facebook.com/pisqworky/photos/...

 

Recitační přehlídka v cizích jazycích Eurolyra v Táboře

Dne 5. 12. se studentky Laura Löwy (tercie), Alice Houžvičková (kvinta) a Marianne Pavlíková (sexta) účastnily recitační přehlídky ve španělštině. Jedná se o nesoutěžní přehlídku recitace v anglickém, německém, španělském a francouzském jazyce. Konkurence ve španělštině byla obrovská a děvčata nás reprezentovala statečně a na vysoké úrovni. Jejich výkony byly skvělé. Laura, která se učí španělsky teprve od září, zvládla odrecitovat samostatně básničku od Glorie Fuertes. Maru a Ali společně nacvičily část prvního aktu dramatu Federica Garcíi Lorcy Bodas de sangre.

Děkujeme za skvělou reprezentaci.

 

Úspěch žáků MG v soutěži Kasiopea

Naši žáci si skvěle vedli v soutěži pro středoškolské programátory Kasiopea (matfyz.cz) - podporované MFF UK a několika IT firmami. V domácím kole, kdy soutěžící připojený on-line musí na čas naprogramovat řešení devíti praktických úloh (problémů), se stal absolutním vítězem a kvalifikoval se do finálového kola náš oktaván Benjamin Swart. S plným počtem bodů a jen delším časem postoupil do finále i náš sextán Jan Slíva (13. místo). Třetím nejúspěšnějším řešitelem domácího kola se za naši školu stal teprve (!) kvartán Matěj Snášel - 45. místo z 358 soutěžících (vesměs středoškoláků, kterým se podařilo vyřešit lehčí variantu alespoň jedné úlohy). Ocenění si zaslouží i všichni další soutěžící z naší školy: Martin Truksa (50.), Viacheslav Nikiforov (75.), Richard Dobíšek (126.), Jan Strmiska (132.), Vojtěch Kulka (175.), Jan Hataš (187. místo) a Zbyněk Vávra (211).

Výsledky a řešené úlohy je možné najít zde: Výsledky – Kasiopea (matfyz.cz)

 

Den otevřených dveří – 7. 12. 2022

Kdo přišel na den otevřených dveří, mohl si vybrat z pestré nabídky aktivit. Den otevřených dveří se skládal ze dvou částí – v první části rodiče získali mnoho zajímavých informací o škole. Jednotliví vyučující a vedení školy je seznámilo s chodem a specifiky školy, s prací školního poradenského zařízení, s projektem Nautilus a rozvojem kompetence k učení, s péčí o nadané žáky, tandemovou výukou a s přijímacím řízením. Do programu také přispěli studenti, kteří prezentovali několik aktivit, ve kterých sklízejí úspěchy i na mezinárodním poli – Debatní klub, bridž, piškvorky, šachy a mezinárodní dámu. Kromě toho mohli účastníci také shlédnout zajímavé chemické pokusy.

Ve druhé části jsme dali návštěvníkům možnost nahlédnout do výuky – návštěvníci si mohli vybrat z hodin českého jazyka, literatury, anglického jazyka, zeměpisu, chemie, matematiky, základů společenských věd.

Mnoho různých informací o škole mohli získat návštěvníci v „showroomu“, tedy učebně kvartě, kde byly vystaveny učebnice používané v jednotlivých předmětech, propagační materiály o Mense ČR, práce studentů (ročníkové a seminární práce, postery, model neolitického domu a 3D zeměpisný model aj.), doklady o úspěších studentů (poháry, diplomy) a veškeré informace o škole – o ŠVP, o volitelných seminářích, kroužcích, specifikách školy, elektronické žákovské atd.

Součástí programu byla také možnost otestovat si své IQ, neboť IQ na d 130 bodů je jednou z podmínek pro přijetí na naši školu.

Kdo byl zhlédnutím všech aktivit znaven, mohl se v showroomu posadit a občerstvit se kávou, čajem, minerálkou a sušenkou.

Průvodcovské služby se jako vždy velmi dobře a se ctí zhostili naši studenti, kterým děkujeme.

Věříme, že všem návštěvníkům se Den otevřených dveří líbil a že se s některými z nich uvidíme u přijímacího řízení.

M. Fatrová

 

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

Na naší škole budou probíhat přípravné kurzy na společnou (státní) část přijímacích zkoušek.
Kurzy začínají ve středu dne 4. 1. 2023 od 14:30 hodin v prostorách školy a konají se každou středu až do 12. 4. 2023.
Kurzy budou probíhat prezenčně v učebně oktávě ve 2. patře vlevo od schodů.
Kurzy trvají 2x 45 minut s 15minutovou přestávkou, tj. končí vždy v 16:15. Prvních 45 minut je matematika a poté 45 minut český jazyk.

V těchto kurzech je stále volné místo, je tedy možné se ještě přihlásit. na e-mail marcela.fatrova@mensagymnazium.cz
Kurzy jsou zpoplatněny částkou 2500 Kč.
Kurzovné se platí na účet školy 1031690918/5500, do poznámky pro příjemce uveďte příjmení dítěte a poznámku "Přípravný kurz k PZ". Kurzovné je možné výjimečně uhradit i v sekretariátu školy hotově první den kurzu.

 

MENSA GYMNÁZIUM, o.p.s. pořádá pro uchazeče o studium ve školním roce 2023/2024
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 7. 12. 2022 a 1. 2. 2023

Zveme všechny zájemce o studium na náš první Den otevřených dveří,
který se uskuteční ve středu 7. 12. 2022.

 • Od 10 do 12 hodin proběhne prezentace o škole, dále návštěvníky seznámíme s průběhem přijímacího řízení, s našimi aktivitami, s koncepcí rozvoje kompetence k učení, s prací školního poradenského centra (školní psycholožka, speciální pedagožka), s tandemovou výukou a činností některých našich kroužků.
 • Od 12:15 do 13:50 budou probíhat ukázkové hodiny
 • Od 14 hodin se bude konat testování IQ pro zájemce (jednou z podmínek pro přijetí na naši školu je IQ nad 130 bodů) a současně bude probíhat Herní odpoledne, jehož součástí bude ukázka aktivit studentů – turnaj v piškvorkách, dámě, šachu a jiných deskových či logických hrách. Návštěvníci si budou moci zkusit pracovat s hlasovacím zařízením a prohlédnout si práce studentů. Také uvidí zajímavé fyzikální, chemické a biologické pokusy.

Součástí Dne otevřených dveří bude i malé občerstvení.

Zájemce o IQ testování upozorňujeme, že pro bezproblémové a včasné zaslání výsledků IQ testů uchazečů o studium je nutné se předem přihlásit na webové adrese www.mensa.cz, abychom připravili dostatek testovacích sešitů a archů. Cena: 300,- Kč pro děti.

Den otevřených dveří je určen hlavně pro žáky 5. tříd ZŠ, budoucí primány, kteří by rádi studovali ve škole, která dává možnost mimořádně nadaným studentům uplatnit svůj potenciál. Těšíme se na Vás!

Pro všechny uchazeče a zájemce o studium a jejich rodiče byla na webové stránky školy přidána sekce FAQ – často kladené otázky, kde jsme vybrali několik opakujících se dotazů při prezenčních dnech otevřených dveří a odpověděli na ně (https://mensagymnazium.cz/cs/skola/dny-otevrenych-dveri)
Také všem uchazečům a zájemcům o studium doporučujeme podrobně prostudovat naše webové stránky a shlédnout TV spot o škole.
Pro všechny uchazeče a zájemce naši žáci vytvořili online virtuální prohlídku školy, kterou najdete také na webových stránkách školy (https://mensagymnazium.cz/cs/skola/dny-otevrenych-dveri).

 

Workshop o Lidských právech od Amnesty international v tercii

Dne 15.11. se uskutečnil v tercii workshop na téma lidských práv. Studenti se seznámili s obsahem Všeobecné deklarace lidských práv a na případech vězňů si uvědomovali její porušování. Zároveň si na osudech fiktivních osob uvědomovali krácení práv různých osob, bez ohledu na vyspělost státu.

 

Mistrovství světa mládeže 2022 v mezinárodní dámě

V turecké Antalyi se na začátku listopadu konalo mistrovství světa mládeže v mezinárodní dámě, na které se probojovala studentka tercie Jana Schmidová. Už to je obrovský úspěch, za který si Jana zaslouží uznání. V turnaji bojovala jako lev a nakonec obsadila v klasice, rapidu a blitzu skvělá místa: v klasice 17. místo, v rapidu 18. místo a blitzu 25. místo.

Moc gratulujeme!!!

 

Talet základek 2022

PDF
Talent základek 2022

 

Workshop na VŠCHT pro účastníky Chemquestu

Účastníci Chemquestu 2022 měli v pondělí 7.11. možnost se zúčastnit workshopu na VŠCHT. Učili se, jak správně mluvit na kameru, když popisují nějaký chemický pokus. Dále si například zkusili, jak připravit marmeládu a otestovat množství cukru v ní, dále si v rámci molekulární gastronomie připravili zmrzlinu třepáním na suchém ledu, připravili si žvýgumu, pozorovali různé kvasinky a bakterie. Prostě si návštěvu laboratoří VŠCHT skvěle užili.

 

Piškvorky (pIšQworky) – oblastní kola ovládla Mensaaaa!!!!

Po školních kolech piškvorek proběhlo v pondělí 31. října 2022 oblastní kolo soutěže pIšQworky SŠ pro žáky vyššího stupně = KVI–OKT na Gymnáziu Jana Nerudy.

Za naši školu se zúčastnila 2 soutěžní družstva (2×5+2 žáků): tým „Mensa A“: Petr Mach, Zbyněk Vávra, Emma Štěpánová, Václav Muroň (septima), Filip Prokop (kvinta); náhradníci: Vojtěch Tvrdík (oktáva), Adam Hruška (septima) – umístění v turnaji: 1. místo, tým „Mensa B“: Adam Dedek (kvinta), Viacheslav Nikiforov, Vojtěch Kadeřábek, Adam Celecký, Jan Strmiska (septima) - umístění v turnaji: 2. místo. Jde o tento turnaj: https://pisqworky.cz/...

V pondělí 7. listopadu 2022 proběhlo oblastní kolo piškvorek ZŠ pro žáky nižšího stupně = TERCIE na Vyšší odborné škole a Střední průmyslová škola dopravní.

Za naši školu se zúčastnilo se 1 soutěžní družstvo (3+1 žáci): tým „Mensa G“: Filip Hrubý, David Briet, Oskar Józsa (tercie); náhradník: Matěj Peš (tercie) – umístění v turnaji: 1. místo.
Jde o tento turnaj: https://pisqworky.cz/...

 

Energetická olympiáda - finálové kolo

V pátek 4. 11. proběhlo finálové kolo v tzv. ENOLu. Do finálového kola mezi 25 nejúspěšnějších týmů se povedlo probojovat i dvěma našim týmům. Letošního finále se účastnilo celkem 470 týmů z celé republiky! Už jen samotný postup je výborný výsledek! A jak jsme dopadli ve finále?

Tým "I said glass of juice" ve složení Jan Hataš, Vojtěch Kulka, Matěj Mothejzík se umístil na 22. místě.

Tým "Bezdrátová vybíječka" ve složení Damian Rosenbaum, Ben Swart, Martin Truksa se umístil nakonec na 11. místě!

Náš tým oktavánů získal navíc cenu generálního partnera a jejich finálový nápad patřil k vůbec nejlepším. Bohužel v samotné prezentaci se jim až tolik nevedlo a skončili tak na 11. místě.

V každém případě gratulujeme!!!

 

První turnaj anglické Debate League 21.-23. 10. 2022

Seminář v debatování se ve výše zmíněném termínu zúčastnil anglického debatního turnaje v Prostějově. Naše škola vyslala na turnaj hned 4 týmy a každý z nich alespoň jednou vyhrál. A máme na kontě i jeden velký úspěch.

 • Tým Normíci: Petr Kosička, Matěj Snášel (oba kvarta) a hostující debatér z Gymnázia Open Gate vyhráli 4 z 5 debat a umístili se díky tomu v celkovém pořadí na skvělém 3. místě. Znamená to pro ně momentálně 2. místo v celé lize!!!
 • Tým pnss100: Anna Belatková (kvarta), Adam Celecký a Petr Mach (oba septima) vyhráli 2 z pěti debat a obsadili 12. příčku
 • Tým Baumaks: Kateřina Škorpilová, Jan Belatka a Matěj Peš (všichni tercie) také vyhráli 2 debaty, ale nižší bodový zisk tým poslal na 15. místo. Ze 2 výher máme ale velkou radost, tento tým byl loni jeden z nejmladších v soutěži a moc se mu nedařilo. 2 výhry hned na prvním turnaji a navíc v angličtině jsou super.
 • Tým Beton: Natálie Waldaufová, Mohammad Keshi, Jakub Novák a Matěj Caithaml (všichni kvarta) zvítězili jednou a obsadili 18. pozici. Tento turnaj byl však pro tým první debatní zkušeností a vzhledem k této skutečnosti se jim vedlo dobře.

Všem gratulujeme!!!
B. Lacinová

 

Úspěch v Energetické olympiádě

V polovině října proběhlo první kolo v ENOLu - Energetické olympiády. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 500 týmů! Naši školu reprezentovalo celkem 6 týmů ze sexty až oktávy. Do finálového kola mezi 25 nejlepších týmů, které proběhne prezenčně 3. a 4. listopadu, se povedlo postoupit i dvěma našim týmům!! Tým ve složení Richard Dobíšek, Jan Hataš a Vojta Kulka se umístil dokonce na úžasném 2. místě!!! 18. místem si postup zajistil již tradičně i tým z oktávy ve složení Ben Swart, Martin Truksa a Damian Rosenbaum.

Další týmy neměli k postupu rovněž daleko. Jejich výsledky lze najít zde:https://www.energeticka-gramotnost.cz/...

Boj o FEL a 50 000 KC tak pokračuje i s naší účastí!!!

 

Oktava English class went to the railway museum / Třída angličtiny Oktava se vydala do železničního muzea

Oktava English class went to the railway museum at Lužná u Rakovníka to learn about the history, progression and mechanics of trains, trams, and locomotives. We had a guide who gave us the tour in English which went for two hours. The tour was part of the English graduation topic “Transportation”, which we will continue to learn more about during the next lesson.

Třída angličtiny Oktava se vydala do železničního muzea v Lužné u Rakovníka, aby se seznámila s historií, vývojem a mechanikou vlaků, tramvají a lokomotiv. Měli jsme průvodce, který nám dal prohlídku v angličtině, která trvala dvě hodiny. Prohlídka byla součástí maturitního tématu z angličtiny „Transportation“, o kterém se budeme i nadále blíže učit během příští lekce.

James de Silva

 

Naše škola se zapojila do projektu Implementace krajského akčního plánu II. – Inovace ve vzdělávání, Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0021106

Praha je město, které zavádí priority vzdělávací politiky MŠMT do praxe základních a středních škol. To je cíl dvouletého projektu implementace Krajského akčního plánu II – Inovace ve vzdělávání (iKAP II - Inovace). Jeho tým pomáhá rozvoji funkčních partnerství škol, univerzit a neziskového sektoru na území Prahy. Projekt je financován z fondů EU prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (MŠMT).

Projekt iKAP II navazuje na cíle a priority Krajského akčního plánu Prahy (KAP) a s pomocí 42 partnerů naplňuje konkrétní opatření KAP aktivitami přímo ve školách. Podporuje nadané žáky i žáky znevýhodněné nebo žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Pomáhá dětem s odlišným mateřským jazykem a jejich rodinám úspěšně projít školním vzděláváním. Podporuje rozvoj gramotností, kreativity a inovativnosti ve výuce, přispívá ke spolupráci středních škol s firmami. Prostřednictvím zavádění dlouhodobého plánování přispívá k systémovému zlepšení řízení škol, zvýšení kvality vzdělávání a zvýšení jeho dostupnosti pro každého žáka. 

Ze zkušenosti víme, že nejdůležitější fází řízení změn je realizace strategických opatření. Při ní dochází ke změnám zavedených procesů, postupů a praxí. Projekt iKAP II – Inovace je z tohoto pohledu zásadní, protože pomáhá přímo ve školách ředitelům a učitelům dělat věci jinak než dosud. Tak, aby prostředí školy, podmínky práce pedagogů i podmínky pro učení žáků byly ještě lepší a postupně se zlepšovaly i výsledky vzdělávání a kvalita škol. 

OP VVV
 

Organizace školního roku 2022/2023

Na webových stránkach v nabídce Škola/Akce školy najdete aktuální Organizaci školního roku 2022/2023 se všemi důležitými termíny.

PDF
Organizace školního roku 2022/2023

 

Starší zprávy naleznete v archivu novinek.