Zpráva o turnaji v šachu
V sobotu 23. listopadu byl v budově Mensa gymnázia v pražských Řepích uspořádán první šachový turnaj ze série Přeborů Prahy mládeže jednotlivců. Za organizací kromě mé osoby stojí ještě Pražský šachový svaz a v neposlední řadě Mensa gymnázium o.p.s. Turnaj byl hrán v několika věkových kategoriích a zúčastnilo se ho celkem 88 chlapců a dívek převážně z pražských oddílů. Mimopražská účast byla bohužel omezena jen na výpravu z nedalekého Buštěhradu. Prostředí školy bylo pro turnaj ideální, kategorie hrály nerušeně v různých místnostech a rodiče měli spoustu místa na posezení a odpočívání od hrajících ratolestí. Od mnoha rodičů na mne padaly dotazy ohledně školy, které jsem rád zodpověděl a doporučoval následně návštěvu dne otevřených dveří.
Vojtěch Rut, za organizační tým

