Zapojení do projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol
MŠMT ve spolupráci s Ministerstvem kultury vyhlásilo třetí běh pokusného ověřování projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol, jehož cílem je zkvalitnit výuku společenskovědních a přírodovědných předmětů na ZŠ a SŠ a podpora nové kultury vzdělávání žáků, které probíhá v neformálním prostředí českých muzeí, památníků, galerií, knihoven, hradů a zámků. Naše škola je jediná střední škola v Praze, které byla účast v projektu nabídnuta. Hlavním koordinátorem programu je Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského. Škola dostane nemalé finanční prostředky na jedno pololetí (přes 100 tisíc Kč) na zajištění ubytování, stravy i cestovného pro žáky i pedagogický dohled a musí vždy za jedno pololetí uskutečnit alespoň dvě exkurze do vypsaných paměťových institucí. Mezi nimi jsou Slezské muzeum v Ostravě, Moravské zemské muzeum v Brně, Památník Lidice, Národní muzeum, Národní technické muzeum, Skanzen Strážnice, Veselý kopec atd.
Dne 9. 10. se uskutečnila první exkurze. Vyjela třída tercie s učiteli na západních Čech. Navštívili zámek Bečov nad Teplou, kde je k vidění nejen zámecký interiér, ale i relikviář sv. Maura. Poté se přesunuli na zámek Kynžvart, kde byl pro ně připraven edukativní program Velvyslanci na návštěvě knížete Metternicha.
Další exkurze čeká ještě v říjnu sekundu, a to 22. – 23. 10., kdy se vypraví do jižních Čech. Tam navštíví husitské město Tábor, Třeboň, klášter Zlatá Koruna a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství na zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

