Zájezd do Slovinska

Ve dnech 12.-13.12.2013 se uskutečnil zájezd studentů naší školy do Slovinska. Hlavním cílem bylo uspořádání meziškolního turnaje mezi naší školou a 3 slovinskými školami (Osnovna šola Kidričevo, Osnovna šola Ormož a Osnovna šola Cirkovce) v deskových hrách, na což jsme získali příspěvek v podobě grantu od Magistrátu hlavního města Prahy.
Zápolilo se v šachu, piškvorkách, Člověče, nezlob se, ve hře UNO a dalších hrách (Blokus, Carccassone,Osadníci z Katanu, Ubongo aj.) Součástí naší návštěvy byla i prohlídka dvou ze tří škol. Obě školy se zaměřují stejně jako my na vyhledávání nadaných studentů a následnou péči o ně. Na to jsou velmi nadstandardně vybaveny – kromě skvěle vybavených odborných učeben se zázemím i personálním obsazením- psychologové a speciální pedagogové.
Naše výprava byla přijata královsky – v obou školách byl pro nás připraven skvělý program, takže jsme se ani chvíli nenudili- kromě turnaje jsme se zúčastnili krátce výuky, prohlédli jsme si obě školy, školy pro nás připravily i vystoupení pěvecká, taneční a recitační a také besedu se světoznámým slovinským horolezce Viki Grošeljem. Také jsme zavítali na historickou památku – hrad v Kidričevu, kde jsme shlédli i výstavu tradičních slovinských masek. Večer pro nás slovinští přátelé připravili noční bojovku pro smíšená družstva s plněním vědomostních úkolů. Pro studenty bylo také přínosem, že veškerá komunikace probíhala převážně v angličtině, takže si mohli procvičit teoretické znalosti prakticky a nenuceně. Kromě toho si mohli vyzkoušet, že slovanské jazyky mají mnoho společných slov. Vyučující při společných debatách probírali problémy školství a zároveň si vyměňovali inspirativní zkušenosti. A nakonec jsme se domluvili, že toto setkání rozhodně nebylo poslední a že návštěvníky ze Slovinska uvítáme v roce 2014 v Praze. Doufáme, že se jim u nás bude líbit stejně jako naší výpravě ve Slovinsku!

 
Zpět na úvodní stránku