Zájezd Anglie

Stalo se již tradicí, že každý rok studenti našeho gymnázia vycestují do Anglie na poznávací zájezd, aby si takříkajíc vyzkoušeli angličtinu „v praxi“.

Letošní výlet s konal 3.-8.6.2012 a žačali jsme jej v Bruselu, kde jsme navštívili sídlo Evropského parlamentu s českým průvodcem. V Bruselu jsme pak strávili celý den, takže naší pozornosti samozřejmě neunikly ani další dominanty tohoto města, jako třeba Atomium.

Druhý den už naše cesta vedla Eurotunelem do Britského království – konkrétně do jižní Anglie. Navštívili jsme třeba přímořská letoviska Brighton a Portsmouth či nádherný hrad Leeds a v neposlední řadě také historicky významné místo Hastings. Studenti, kteří byli ubytovaní přímo v anglických rodinách, měli dostatečnou příležitost prověřit si úroveň své angličtiny v každodenní komunikaci s angličany a věřím, že toho všichni náležitě využili.

Zážitkem také jistě bylo to, že jsme si po celou dobu pobytu užívali „nádherného“ britského počasí – většinou bylo zataženo a pršelo. Přesto myslím, že se zájezd studentům líbil a všichni si jej užili.

Petr Kubačák

Zájezd Anglie 1
Zájezd Anglie 2

Zpět na úvodní stránku