Zájezd Anglie, Skotsko
Ani letošní školní rok nebyl výjimkou a se studenty z různých ročníků jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu do Velké Británie. Tentokrát byl naším cílem Wales a střední Anglie a strávili jsme tam nezapomenutelné dny.
Již při cestě tam jsme měli zážitek z trajektu, který nás převezl z Rotterdamu do města Hull, odkud to byl už jen kousek do Liverpoolu – města, které proslavila skupina Beatles a muzeum této slavné skupiny jsme také navštívili.
Další zastávky byly v historických městech Chesteru a Conwy, kde jsme se mohli obdivovat nejen středověkým památkám, ale v Conwy i přímořské atmosféře a samozřejmě všudypřítomnému deštivému počasí, které Britové berou jako „normální“.
Ubytování v rodinách bylo velice příjemné a studenti byli nadšení vstřícným přijetím – někteří byli dokonce na závěr pochválení rodinami, že jejich angličtina je výborná (což jsme zase s povděkem kvitovali my učitelé).
Závěrečný den jsme strávili v Londýně a jelikož se počasí trošku umoudřilo, mohli jsme si v klidu prohlédnout několik památek a celou výpravu jsme zakončili u „Londýnského oka“.
Petr Kubačák

