Výstava výtvarných prací studentů Buďánky a autorské čtení 15. 12. 2009–3. 1. 2010
Ve dnech 15.12.2009 – 3.1.2010 proběhla v galerii Podkroví v Husově ulici č. 9 na Praze 1 výstava výtvarných prací studentů MG. Naši studenti jsou neobyčejně zvídaví a tvořiví, tomu odpovídá i jejich výtvarná tvorba – na výstavě byla k vidění malba a kresba, grafika, fotografie a jiné výtvarné objekty až po krátké animované filmy.
Vernisáž výstavy proběhla dne 15.12.2009 od 18:30.Vernisáž zahájila PhDr. Daniela Vodáčková, psycholožka, která se zabývá kromě jiného i arteterapií. Ta ocenila nejednoznačnost v umění. „A s tím souvisí také ona glumovsko-smeagolovská nejednoznačnost. Nejsme dobří ani špatní, svět může být bezpečný i nebezpečný zároveň, smutný i hravý, s hranami ostrými i oblými.“ Také vyzdvihla význam školy pro tvořivost studentů: „Je hezké a taky správné, jestliže škola sama je místem pro hru a tvořivost. Svět lze jistě dobývat prostřednictvím tzv. divergentního myšlení – pomocí logických operací. To, co nás propojuje s onou mnohovrstevnatostí bytí, je schopnost přemýšlet a prožívat vícesměrně, metaforicky, v obrazech a dalších smyslových modech. A tak k chvále nejednoznačnosti připojuji taky chválu gymnáziu Buďánka, místa, které umožňuje svým studentům dojít k celistvosti.“
Hudební produkci na vernisáži zajistil Vojta Nižňanský z kvinty. Součástí vernisáže byla i ochutnávka autorského čtení, které se uskutečnilo následující den 16.12.2009 ve stejných prostorách od 18 do 19 hodin. Četli se texty krátké i delší, veselé i vážné, povídky, básně a kramářská píseň. Všechny texty však měly jedno společné – originalitu, hravost, tvořivost.
Výstava byla z části prodejní, výtěžek z prodeje půjde na výtvarné pomůcky. Děkujeme všem návštěvníků za milé zápisy v návštěvní knize a zakoupení uměleckých předmětů, kterým přispěli na výtvarné pomůcky částkou 6 000 Kč! Děkujeme!
Zpět na úvodní stránku
