Výšlap na „Sněžku“
12.-13.10.2012 proběhl na škole první ročník originální „buďánkovské“ akce s názvem Výšlap na Sněžku. Studenti nešlapali na opravdovou nejvyšší horu ČR, ale díky schodům museli překonat buď 1/2, 3/4 nebo celou Sněžku (1602m). Akce se zúčastnili:
Prima: Alžběta Bubníková, Klára Kunertová
Sekunda: Petra Ladmanová,Natálie Skotáková,Martin Edl, Martin Ladman, Jakub Peitner
Tercie: Lucie Navrátilová, Karolína Hrnčiříková, Aneta Štorková
Kvinta: Kryštof Jedlička, Vojta Pokorný, Jašek Adam, Jašek Petr, Jan Kostkan, Viktor Gotz
Sexta: Petr Stejskal
Septima: Vojtěch Glaser
Jako organizátor musím poděkovat Lucii Barešové a Amálii Hilgertové z kvarty, které v průběhu celého závodu zodpovědně udržovaly v chodu občerstvovací stanici ve druhém patře.
Všichni předvedli úžasný výkon a odhodlání a zaslouží si potlesk a uznání. Vyšlapat schody z přízemí do druhého patra 247 krát můžou jen blázni nebo opravdoví Buďánkovci 🙂
M. Kalivoda


