Výpravy za poznáním
V době přijímacích zkoušek na naše gymnázium se některé ročníky vypravily zkoumat možnosti vzdělávání i mimo budovu školy.
V pondělí vyrazili studenti primy, sekundy a tercie do Národního muzea, kde navštívily různé expozice. Přítomní studenti vytvořili skupinky a zamířili s různým zadáním zkoumat expozice muzea. Studenti vytvářeli jak výtvarné, tak audiovizuální reflexe zhlédnutých expozic či vytvářeli a zpracovávali pracovní listy.
V úterý se třídy sexta a septima vydaly prozkoumat malebné, historií prorostlé město Kutná Hora. Ve skupinách či jednotlivě se vydali zkoumat jak hlubiny stříbrných dolů, tak výšiny chrámu sv. Barbory. V galerii GASK pak prozkoumávali vystavené obrazy pomocí zvídavých otázek pracovních listů. V domě Mikuláše Dačického pak prozkoumali všechny památky pod patronací UNESCO v České republice.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |






