Úspěch našich žáků v šachu
V ZŠ u svatého Štěpána se dnes konal Přebor Prahy školních družstev. Naši školu reprezentovaly dva týmy – druhý stupeň zastupovali Petr Mach, Adam Hruška, Václav Muroň, Petr Hataš a tým za střední školy se skládal z Kryštofa Pravdy, Lukáše Orsága, Vladimira Taborovce a Elišky Hruškové. Ve velké konkurenci jsme se opět neztratili!
V kategorii druhý stupeň byla naše škola před soutěží nasazena jako třetí nejlepší tým z celkově 24 školních týmů. I když nám bohužel těsně před turnajem vypadl důležitý článek týmu Vojtěch Procházka, vedl si náš tým skvěle! V rámci sedmi kol jsme získali celkem 6 výher a pouze jednou jsme prohráli (s celkovým vítězem ZS u svatého Štěpána A). Celkově jsme tak obsadili výborné 2. místo, které nám zajišťuje účast na celorepublikovém mistrovství v červnu, kde se pokusíme obhájit 3. místo z minulého školního roku. Věříme, že už to bude v kompletním složení. Kompletní výsledky dnešní soutěže lze najít zde.
V kategorii středních škol byla naše škola na začátku turnaje nasazena jako sedmá z celkově 20 školních týmů. Ani naši starší žáci se v těžké konkurenci neztratili! Celková bilance byla nakonec 3 výhry, 1 remíza a 3 prohry. Celkem jsme tak obsadili krásné šesté místo, což lze považovat rovněž za úspěch! Bližší informace lze najít zde.
V rámci jednotlivých šachovnic se pak nejvíce dařilo Petru Hatašovi ze sekundy, který ve všech zápasech zvítězil a stal se tak nejlepším hráčem na 4. šachovnici v rámci své kategorie. Velmi dobře si vedl i Adam Hruška na druhé šachovnici. Adam celkem 6x vyhrál a jednou prohrál. V rámci své šachovnice obsadil výborné druhé místo.
Celý turnaj byl velmi náročný. Hrálo se 7 kol s tím, že se začínalo v 9:00 h a poslední kolo končilo kolem 16:00 h.
Děkujeme všem našim žákům za vzornou reprezentaci školy a už teď se těšíme na celorepublikové kolo v rámci druhého stupně a na pražský přebor v příštím školním roce.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |





