Úspěch debatního klubu

Na prvním debatním turnaji tento školní rok reprezentovaly naši školu dva týmy – „Principiante da Mensa“, složený jak z nováčků, tak i zkušenějších debatérů, debatující v české větvi soutěže a smíšený tým „OMG“, reprezentující naši školu a Open Gate gymnázium v anglické větvi.
Debatovalo se na mnoho témat, například zda by měl být ve školách povinný tělocvik a nebo dopad války proti teroru.
Tým OMG si vedl velice dobře, přesvědčivě vyhrál všech pět debat se ztrátou jen jednoho bodu z maxima a tím se umístil na prvním místě.
Tým Principiante da Mensa dostal čtyři baloty z 15 možných a v české větvi soutěže se umístil na 22. místě.
Doufáme, že i na dalším turnaji dosáhneme podobně příznivých výsledků.
za Debatní klub,
Martin Kent Kraus

