Týmy Mensa gymnázia zabodovaly v matematické soutěži Náboj!!!
Blahopřejeme všem k výborným výsledkům v silné konkurenci a zvláště vítěznému týmu k 1. místu v Česku a 4. místu mezinárodně!
V pátek 21. dubna 2023 se 3 pětičlenné týmy z Mensa gymnázia zúčastnily Náboje:
- Tým Junior B ve složení: Jan Slíva, Petr Hataš, Richard Dobíšek (sexta), Adam Dedek, Vít Strmiska (kvinta) vyřešil 44 úloh a vybojoval si 1. místo v Česku ze 136 týmů a mezinárodně 4. místo ze 479 týmů;
- Tým Junior A ve složení: Alžběta Tichá, Matěj Mothejzík, Tomáš Harry Payne (sexta), Ludmila Šírová, Kamila Poláková (kvinta) s 26 úlohami se umístil 31. v Česku a 128. mezinárodně.
- Seniorský tým septimánů: Vjačeslav Nikiforov, Vojtěch Kadeřábek, Adam Celecký, Václav Muroň a Jana Czechowská vyřešil 31 úloh a získal 5. místo v Česku ze 135 týmů a 45. místo v mezinárodní konkurenci 468 soutěžících týmů.
Náboj je týmová soutěž žáků středních škol v kategoriích Junior a Senior. Soutěžící v 5členném týmu ze stejné školy řeší matematické úlohy v limitu 2 hodin. Letos se Náboje účastnily týmy z 12 států evropských i mimoevropských. Podrobné výsledky najdete na webu soutěže:
https://math.naboj.org/cz/cs/results/
![]() |


