Studentské divadelní představení – Miki Opletal a další

Kdo přišel v úterý 28. 4. 2015 v 17 hodin na ZUŠ v Taussigově ulici na Praze 8, pohodlně se usadil do sedaček v divadelním sále, určitě se alespoň hodinu nenudil. Shlédl totiž zajímavé studentské divadelní představení, na kterém se podílelo několik našich studentů – Miki Opletal (scénář a režie), Laura Opletalová (kostýmy), Vojtěch Tabačík (herec). A co o svém představení říká sám scénárista a režisér Miki Opletal? „Původně se jednalo o scénář vytvořený nejprve v zájmu úspěšného splnění ročníkové práce, ovšem poté, co jsem se podíval na výsledek svého úsilí, jsem se společně se skupinou kamarádů rozhodl, že by byla škoda toho nevyužít potenciál toho textu a začali jsme počátkem února tohoto roku připravovat první a prozatím jedinou inscenaci díla. A vzhledem k tomu, že nám všechny instituce, se kterými jsme jednali, ať už to bylo Mensa gymnázium, ZUŠ Taussigova či soukromá škola angličtiny Hellen Doron, vyšli vstříc, tak jsme byli schopni hru během sedmi zkoušek nacvičit a prezentovat za účasti téměř šedesáti diváků za symbolické vstupné. Tímto tedy dříve zmíněným organizacím děkuji. A těm, kteří snad o tuto jedinou inscenaci přišli, mohu slíbit, že udělám, co je v mých silách, abychom mohli hru zahrát ještě alespoň jednou znovu v nějakém z menších pražských divadel. “ Foto z představení najdete zde: http://itusa.rajce.idnes.cz/Prvni_dojem_28.4.2015/

 
Zpět na úvodní stránku