Studenti vysázeli v Bubovicích dubovou alej

Nové stromy vysadili v Bubovicích studenti kvinty z Mensa gymnázia se svým třídním učitelem. Tentokrát dubovou alej u polní cesty na Špičatý vrch.
Výsadba se konala v rámci vyučování mimo školu. Studenti se po příjezdu do Bubovic rozdělili do čtyř družin. Každá se vydala na místo výsadby jinou cestou se svým specifickým úkolem. Skupina RYCHLÝCH měla za úkol vyměřit místo pro stromy a zkoordinovat ostatní skupiny. SILNÍ našli cestou kůly, osekali jim špičky a zatloukli je do jam, které vykopali ODVÁŽNÍ. Ti zase cestou hledali nářadí potřebné k výsadbě. Nakonec TRPĚLIVÍ vysadili stromky, také ukryté v lese, do připravených jam.
Počasí jim přálo, sil měli dost, takže šla práce pěkně od ruky. Byla to prima akce, kterou zakončili dobrým obědem v místní hospůdce. Děkujeme všem, kteří sázeli s námi a zanechali tak pozitivní stopu v krajině!
Vysadili 15 kusů krásného dubu bahenního (Quercus palustris), který je zajímavý svým červeným podzimním vybarvením. Každým rokem tak na pár podzimních dnů zazáří v lese a připomene tuhle pěknou akci.
Za finanční příspěvek na výsadbu děkujeme podporujícím rodičům studentů: Ivaně Kruškové, Davidu Brousilovi, Michalovi Kovářovi a Janu Hruškovi.
Další informace a fotografie na bubocentrum.cz.

