Sezóna Debatního klubu zahájena

Ema Bosáková, Anna Belatková, Kristián Čech, Petr Kosička (z tercie) a David Briet (ze sekundy) reprezentovali náš Debatní klub na školení debatérů, rozhodčích a učitelů, které jako již tradičně zahájilo sezónu Debatní ligy Asociace debatních klubů. V rámci školení se žáci seznámili s pravidly a principy soutěžního debatování a někteří z nich si debatu také úplně poprvé vyzkoušeli. Zabývali se například otázkou, jestli by odborná literatura měla být lidem poskytována zdarma, nebo tím, zda by měly být hodiny výtvarné a hudební výchovy na druhém stupni ZŠ nahrazeny dalšími hodinami informatiky. V debatách si vedli velmi dobře, rozděleni do dvou týmů utržili ve čtyřech debatách tři výhry. Debatní klub se nyní začíná připravovat na první turnaj Debatní ligy, který proběhne o víkendu 22.-24. října 2021.

 
Zpět na úvodní stránku