Sezóna Debatního klubu Mensa gymnázia zdárně ukončena

Náš debatní klub se o víkendu 10. – 12. 6. zúčastnil posledního debatního turnaje tohoto školního roku. V atmosféře krásného města Kroměříž změřili naši debatéři síly s oponenty z celé ČR. V debatách se snažili nalézt odpovědi na otázky: zda by měli mít obyvatelé žijící mimo svou původní zemi právo v této zemi volit, zda by stát měl finančně podporovat umění, zda by soudní procesy měly být medializovány a v neposlední řadě zda by měly debatní turnaje podléhat dress codu.

Turnaj byl velkým úspěchem. Tým ve složení Anna Belatková, Ema Bosáková (tercie) a Adam Celecký (sexta) vybojoval neuvěřitelné 4 výhry z 5 debat a umístil se tak z celkových 16 týmů na 3. medailové příčce. I ostatním týmům se dařilo, tým ve složení Kristián Čech, Petr Kosička a Matěj Snášel (tercie) vybojoval výhry 2 a umístil se tak na 9. místě, tým ve složení Kateřina Škorpilová, Filip Hrubý a Matěj Peš (sekunda) vybojoval jako jeden z nejmladších týmů turnaje jednu výhru. Byla to hezká tečka za letošní debatní sezónou.

Všichni členové klubu po celý rok pilně pracovali a zlepšení bylo v jejich výkonech patrné s každou debatou. Z debatních turnajů si také odvezli spoustu zážitků a vzpomínek. Už teď se těšíme na další společnou sezónu.

Barbora Lacinová

 
Zpět na úvodní stránku