Seminář Logické olympiády
Dne 1. 12. proběhl ve škole Seminář Logické olympiády pro školy. Jednalo se o školení pořádané Mensou ČR pro učitele matematiky a pro autory úloh do Logické olympiády. Seminář se skládal ze tří bloků. Dva z nich byly zaměřeny na různé aspekty tvorby úloh a jejich lektorkou byla PhDr. Eva Patáková, která vyučuje na matematiku na Mensa gymnáziu a právě tvorbou úloh se do hloubky zabývá. (Je členkou Úlohové komise Matematické olympiády, účastní se výběru úloh do Matematického klokana, …) Třetí blok zaměřený na identifikaci a rozvoj nadání vedl Ing. Tomáš Blumenstein, předseda Mensy ČR. Se seminářem pomáhali i místní studenti.
Zpět na úvodní stránku
