Recitační soutěž – 28. 1. 2015
Středa 28. 1., dvě hodiny odpoledne, přeplněná jídelna. Snad obědy zadarmo? Nebo akce „šmejdů“, kteří dávají oběd a dárky zdarma k zaručeně funkčním a levným výrobkům? Ne, to se jen konal 1. ročník školního kola recitační soutěže. Sešlo se hodně soutěžících a ještě více diváků, psychických opor a držitelů palců. Nad porotou visela bizarní hesla, např. „Sto roků v šachtě žil, a havran dí: už víckrát ne“ a podobná (viz fotogalerie). Soutěž měla dvě kategorie: prima-kvarta a kvinta-oktáva. Všichni soutěžící si připravili velmi kvalitní texty: zazněly verše W. Shakespeara, V. Dyka, J. Žáčka, Ch. Baudelaira, J. Suchého, F. Šrámka, S. Petofiho, J. K. ze Lvovic, F. Běhounka a dalších. Porota složená z pedagogů (Mgr. P. Umlaufová, Mgr. E. Kořánová, Mgr. M. Fatrová) a studentek (L. Arslanian, K. Procházková) hodnotila kvalitu přednesu, výběr textu, jazykové i mimojazykové prostředky, humor, herectví a pobavení diváků. Jako třešnička na dortu vystoupil v závěru asistent pedagoga p. Jiří Šulc, který diváky pobavil asi nejvíce. Všichni účastníci klání obdrželi sladkou odměnu za účast, ti nejlepší v každé kategorii pak dar v podobě poukázky na knihy do Neoluxoru a další ceny.
A zde jsou výsledky na prvních čtyřech místech:
I. kategorie: prima-kvarta
1. místo – Miroslav Mahdal (sekunda)
2. místo – Laura Opletalová (kvarta)
3. místo – David Míšek (tercie)
4. místo – Damián Opletal (prima)
II. kategorie: kvinta-oktáva
1. místo – Mikuláš Hrdlička (oktáva)
2. místo – Andrea Vlčková (kvinta)
3. místo: Mikoláš Opletal (septima)
4. místo: Aneta Vojtěchová (sexta)
Výhercům gratulujeme, všem účastníkům děkujeme za jejich skvělé výkony a velký dík patří i skvělé a nezaujaté porotě, tvůrcům hesel a výzdoby a hlavně organizátorce této akce Pavle Umlaufové!!!! Věříme, že tento první ročník bude pokračovat i v dalších letech a stane se na škole novou tradicí.


