První turnaj anglické Debate League 21.-23. 10. 2022
Seminář v debatování se ve výše zmíněném termínu zúčastnil anglického debatního turnaje v Prostějově. Naše škola vyslala na turnaj hned 4 týmy a každý z nich alespoň jednou vyhrál. A máme na kontě i jeden velký úspěch.
- Tým Normíci: Petr Kosička, Matěj Snášel (oba kvarta) a hostující debatér z Gymnázia Open Gate vyhráli 4 z 5 debat a umístili se díky tomu v celkovém pořadí na skvělém 3. místě. Znamená to pro ně momentálně 2. místo v celé lize!!!
- Tým pnss100: Anna Belatková (kvarta), Adam Celecký a Petr Mach (oba septima) vyhráli 2 z pěti debat a obsadili 12. příčku
- Tým Baumaks: Kateřina Škorpilová, Jan Belatka a Matěj Peš (všichni tercie) také vyhráli 2 debaty, ale nižší bodový zisk tým poslal na 15. místo. Ze 2 výher máme ale velkou radost, tento tým byl loni jeden z nejmladších v soutěži a moc se mu nedařilo. 2 výhry hned na prvním turnaji a navíc v angličtině jsou super.
- Tým Beton: Natálie Waldaufová, Mohammad Keshi, Jakub Novák a Matěj Caithaml (všichni kvarta) zvítězili jednou a obsadili 18. pozici. Tento turnaj byl však pro tým první debatní zkušeností a vzhledem k této skutečnosti se jim vedlo dobře.
Všem gratulujeme!!!
B. Lacinová

