Projekt EU Učíme se interaktivně
Mensa gymnázium, o.p.s. získalo částku 4,2 mil. z fondů EU (OPPA) na svůj projekt Učíme se interaktivně. Cílem tohoto projektu, který bude probíhat 1.3.2010 – 31.7.2012, je zlepšení podmínek pro využívání ICT pro žáky i učitele na Gymnáziu Buďánka.
Dojde k zavedení jednotného ICT systému pro většinu všeobecně vzdělávacích předmětů. Toho bude dosaženo vyšším využíváním interaktivních tabulí, e-learningu a digitalizovaných studijních podkladů ve výuce.V rámci projektu bude na škole modernizována ICT technika a vytvořeno jednotné informační prostředí, umožňující učitelům uplatnit elektronické výukové materiály ve výuce. Tyto materiály budou vytvořeny samotnými pedagogickými pracovníky školy, případně externími odborníky. Všechny uvedené prostředky budou začleněny do inovovaného školního vzdělávacího programu.Žáci tak ve výsledku budou moci při studiu využívat moderní výukové metody, které díky názornosti, působení na více smyslů a interaktivitě vedou k rychlejšímu pochopení probírané látky.
Zpět na úvodní stránku
