Projekt Edison
V týdnu od 9. do 13. 12. 2019 proběhl na Mensa gymnáziu projekt EDISON. Spočíval v zapojení zahraničních stážistů do výuky prostřednictvím prezentací o kultuře, stravování a historii dané země. Během prezentací jsme hráli i hry, které jsou oblíbené v příslušných zemích. Se stážistou z Mexika (Jorgem) jsme vyráběli masky zápasníků, s Melihem z Turecka jsme hráli náš oblíbený Kahoot. Ale i my jsme se snažili seznámit stážisty s naší kulturou. Zazpívali jsme jim koledy, přiblížili jim naše vánoční traduce a vzali je na laser game . Týden se povedl. Získali jsme nové vědomosti a navázali nová přátelství. Děkujeme Jorgemu z Mexika, Chloe z Číny, Vishnuovi z Malajsie, Arpitovi z Indie, Melihovi z Turecka a Noně z Gruzie.
Těšíme se na další setkání.
Denisa Radová
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |






