Pozvánka na Sametové posvícení – 17. 11. 2019
Srdečně zveme všechny zájemce na Sametové posvícení, které se bude konat 17.11.2019 a kterého se naše škola účastní už druhým rokem.
Jedná se o satirický karnevalový průvod v maskách po Praze, během kterého budou dvě defilé, v nichž se představí jednotlivé kliky (tedy jednotlivé skupinky představí svá témata). Celý průvod začíná ve 14:00 na Kampě, kde proběhne i první defilé, druhé proběhne přibližně v 16:40 na Staroměstském náměstí. Celý plán cesty naleznete v příloze.
Naši kliku jsme pojmenovali Ústavní zabijačka, budeme skupinka Čecháčských řezníků, která si bude užívat pořádnou zabijačku s lidovou hudbou a se vším všudy. Z ničeho nic se ale hudba změní na techno, a tím se změní i povaha nás, řezníků. Za doprovodu techno hudby budeme nemilosrdně rozsekávat lva a odtrhávat z něj kusy. Během celého průvodu budeme rozdávat pamflety se satirickým jídelníčkem. Další informace naleznete i v Blesku na tomto odkazu: https://www.blesk.cz/…/osahavaci-tunel-nebo-naporcovany-ces… . Vzhled masek a vzhled lva naleznete v příloze.
Chtěly bychom vás tímto všechny pozvat, abyste se přišli v neděli podívat a sami odhalili myšlenku naší kliky, stejně jako všech dalších klik. Už se na vás velice těšíme a moc oceníme jakoukoli podporu či fotku.
Tak na viděnou v neděli!
Hanka Šromová, Klárka Kunertová a Hanička Večeřová
![]() |
![]() |
![]() |




