Poznávací zájezd do Francie a Anglie
Ve dnech 27.3.-1.4.2011 se několik našich studentů zúčastnilo poznávacího zájezdu, jehož cílem byly 2 evropské metropole – Paříž a Londýn. Zúčastnilo se jej 14 studentů z naší školy v rozmezí tříd sekunda-sexta.
eště než jsme měli možnost projít se ulicemi Paříže, zastavili jsme se na půl dne ve francouzském městě Strasbourgu, jehož atmosféra nás příjemně překvapila. Očekávali jsme spíše strohou architekturu sídla Evropského parlamentu, ale toto město nabízí nespočet krásných uliček s hrázděnými domky a příjemnými kavárnami a restauracemi. Všechny jistě nadchla i večerní projížďka lodí, neboť toto město leží mezi dvěma rameny řeky Ill a sahá až k Rýnu.
V hlavních městech samotných jsme samozřejmě nevynechali nejznámější dominanty jako Vítězný oblouk, Eiffelovu věž, Louvre či katedrálu Notre-Dame v Paříži a v Londýně potom Tower of London, Britské muzeum, tržiště v Covent Garden, Buckinghamský palác a samozřejmě budovy parlamentu. Poslední den jsme měli možnost vychutnat si Londýn z ptačí perspektivy a to při jízdě na obřím kole London Eye, které bylo vztyčeno při příležitosti přivítání nového milénia.


