Postřehy jednoho z návštěvníků našich Dnů otevřených dveří
V únoru jsem vešel do několika zajímavých dveří. Začal jsem 6. února 2019 na Dni otevřených dveří na Mensa Gymnáziu v Praze. Co mě zaujalo: Nikdo z lidí, které jsme tam zahlédli, vůbec nevypadal nespokojeně nebo že by tam chodil z donucení. Provázela nás studentka, která chodí do kvinty, je tam tedy už pět let a vypadala dokonce šťastně. Líbilo se mi, jak mile komunikují učitelé s žáky, ve třídách panuje pohoda, ale přitom se maká. Na každém rohu (i na každé stěně) mají obrázky, na kterých je vidět tvořivost a fantazie žáků. Není jeden jako druhý, každý je originál. Na chodbách jsem viděl fyzikální a chemické pokusy, které dělali studenti. Zaujalo mě například banánové piano, barevné plameny nebo pěnová sopka. Měl jsem možnost navštívit i vyučování a vidět jsem tedy: přírodopis, angličtinu, fyziku a Matematiku (tam má asi být malé M, ne? Na češtině jsem nebyl, ale matematika je pro mě nejzajímavější, tak si to velké písmeno zaslouží). Na konec jsem dělal IQ testy a přijali mě do Mensy. Když jsem si školu prohlédl, můžu říct, že bych na ni rád chodil.
Filip Cimburek

