Poslechněte si covidovou píseň žáků kvinty

Uplynulý školní rok byl pro všechny studenty náročný a hlavně distanční. Proto jsme s KVINTOU v rámci hudební výchovy složili vlastní píseň, která se snaží podívat se na celou situaci s trochou nadsázky. Snad se nám to povedlo! Hudba i text je autorským dílem studentů kvinty. Přikládáme text, abyste si mohli zazpívat s námi.

COVIDOVÁ:

1)
Dnes nás netrápí
Tramvají výluka
Je to horší
Je distanční výuka
Počítač zas se divně
Aktualizuje
Naše vzdělání mu
Nejspíš jedno je

2)
Ve škole bys asi
Těžko usnul v hodinách
Doma můžeš klidně
Klidně ležet v peřinách
Možná by sis měl taky
Dělat ňáký poznámky
A ne na tajnej mejdan
Sepisovat pozvánky

REF:
Rok už to trvá – pandemie
A mě přepadá – hysterie
Spolužáky už – nepoznávám
Po ránu totiž – sotva vstávám
Nejdřív roušky pak – respirátor
Potřebuješ snad – inhalátor
Ani do školy – netrefím
Kdypak skončí to – co já vím

3)
Učitel po žákovi
Pochtívá odpověď
A uvažuje přitom
Že dá zítra výpověď
Žák jeho otázku
Vůbec neslyšel
Napsal „seklo se to“
A v tichosti odešel
REF:
Rok už to trvá – pandemie…

 
Zpět na úvodní stránku