Plodný kontakt se zahraničními přáteli

Na popud bulharské strany loni vznikly a úspěšně se rozvinuly kontakty mezi naší školou a střední školou Vasil Levski z Bulharska. Prozatímním vrcholem sbližování bylo setkání žáků našeho gymnázia studujících ruštinu a bulharských žáků z města Velingrad před Vánocemi, a to zatím jen zprostředkovaně přes Skype, přičemž žáci obou škol si v předstihu připravili prezentace na téma oslava Vánoc v Čechách a v Bulharsku. Všichni zajímavě vyprávěli o národních tradicích a zvycích spjatých s oslavou Vánoc. Lze konstatovat, že první internacionální setkání žáků proběhlo velmi úspěšně a bylo doprovázeno srdečnou atmosférou. Žáci se nejen seznámili vizuálně, ale navzájem si i vyměnili telefonní čísla. Každý jazyk široce otevírá dveře k novým světům a rozšiřuje horizonty poznání. Nelze pochybovat o tom, že komunikace mladých lidí v jazyce Puškina, Gogola, Dostojevského a Tolstého přispěje ke vzájemnému porozumění, aby mládež obou států dokázala lépe pochopit svět a poznat sama sebe.

Jelena Bedretdinova, vyučující RJ

 
Zpět na úvodní stránku