Obrovský úspěch v debatování!
Přestože spousta soutěží byla vzhledem k aktuální nešťastné situaci úplně zrušena, debatování se přesunulo do online prostoru a pokračuje! Ve dnech 23.-25. října se odehrál první turnaj Online debatní ligy a naši debatéři byli u toho.
Debatéři změřili síly v pěti debatách. Přeli se o to, jestli by sociální sítě měly mazat dezinformace a fake news, o to, jestli by měl mít zaměstnavatel možnost propustit svého zaměstnance bez udání důvodu, nebo o to, jestli by všichni žáci měli povinnou školní docházku absolvovat na jednotných nevýběrových základních školách.
Náš debatní klub reprezentovaly tentokrát hned dva týmy. Starší a zkušenější tým KPSPSMR ve složení: Emma Štěpánová (kvinta), Míša Dekařová (kvinta), David Huml (oktáva) a Kuba Hampl (oktáva) utržil 4 výhry a až v posledním kole po velmi vyrovnané debatě o druhé místo prohrál. V celkovém pořadí se tedy na turnaji umístil na skvělém třetím místě a má tak výborně našlápnuto do dalších turnajů a do dalších fází Online debatní ligy.
Debatního turnaje se zúčastnil také tým Normíci ve složení: Kristián Čech, Péťa Kosička, Vojta Mrštný a Kuba Novák (všichni ze sekundy). Přestože byli kluci na opravdovém debatním turnaji úplně poprvé a patřili mezi vůbec nejmladší účastníky, za svými staršími spolužáky rozhodně nezaostávali. Z turnaje si „přivážejí“ neuvěřitelné 3 výhry a v celkovém pořadí a v konkurenci dalších 19 týmů se umístili na skvělém 8. místě.
Další událostí, která debatéry čeká, je první turnaj anglické Online Debate League, který se uskuteční v době 20.-22. listopadu.
Debatní klub se schází online každý týden a debatéři mezi sebou vždy rádi přivítají nové zájemce. Chtěli byste si debatování vyzkoušet? Neváhejte se přihlásit!
https://www.facebook.com/debatovani.cz/posts/10157520840642665

