Noc s Andersenem

Dne 31. března 2017 se i u nás uskutečnila Noc s Andersenem. Letošní hlavní téma bylo Čtyřlístek. Program byl velmi pestrý – studenti si napřed četli originální komiksy s hlavními hrdiny Čtyřlístku, poté se pokoušeli sami nakreslit a vymyslet nějaký komiks, posléze vymýšleli, jak by asi vypadal facebookový profil jednotlivých postav ze Čtyřlístku, pak byla pro děti připravena soutěž s tematikou Čtyřlístku. A poté jsme se od Čtyřlístku přenesli ke čtyřlístku a jiným symbolům štěstí, a to jak u nás, tak i jinde ve světě, a překvapivě jsme jich objevili kolem 40. Dále jsme zkoumali citáty o štěstí, každý si našel pro něho ten nejhezčí a pokoušel se ho pochopit a vysvětlit ostatním. A pak jsme se ve skupinkách přeli o to, zda je lepší štěstí nebo peníze a štěstí nebo rozum. Studenti přicházeli s netradičními agrumenty, ale nakonec spor skončil vždy nerozhodně. A v závěru se četla pohádka Rozum a štěstí od K. J. Erbena, podle které byla natočena pohádka Nesmrtelná teta, a pouštěl se film Čtyřlístek ve službách krále. Naprosto vyčerpáni programem a uspokojeni sladkými odměnami jsme se pak ve škole uložili k spánku. A teď už se těšíme na příští rok na stejnou akci. Za organizaci děkujeme vyučujícím českého jazyka Báře Maxové, Marii Veverové a Marcele Fatrové.
![]() |
![]() |
![]() |




