Noc s Andersenem


V noci z pátku 29.3. na sobotu 30.3. proběhla na Mensa gymnáziu, stejně tak jako v mnoha dalších školách a knihovnách, již 19. Noc s Andersenem. V průběhu večera se u nás četly Andersenovy pohádky, šily se císařovy šaty, děti domýšlely konec nově přeložené pohádky Červené střevíčky a soutěžily s Hansem Christianem Andersenem, který jim přišel povědět něco o svém životě. Téma pohádky Malá mořská víla nás zase přivedlo k pokusům s vodou, kdy se učebna primy na celý večer proměnila v podmořský svět (alespoň podle množství vylité vody). Celý večer byl završen filmem Sněhová královna a přespáním ve škole. Ráno se všichni z pohádkového světa zase vrátili domů.
![]() |
![]() |
![]() |




