Nejlepší šachy se hrají na Mense!!!

3. února se na ZŠ u sv. Štěpána konal již tradiční Přebor Prahy školních družstev v šachu. Naši školu reprezentovali 3 týmy (jeden v soutěži pro střední školy a dva v soutěži pro 2. stupeň ZŠ).

Výsledky našich týmů jsou úžasné!

V kategorii 2. stupeň ZŠ oba týmy potvrdily, že nejlepší šachy se hrají na Mense! Z celkového vítězství se radoval tým Mensa A ve složení Petr Mach, Vojtěch Procházka, Adam Hruška a Václav Muroň. Tým Mensa B ve složení Jan Hataš, Adam Dedek, Petr Hataš a Filip Prokop v ničem nezaostal a obsadil celkově krásné 2. místo!
Oba týmy si tak zajistily účast na MČR, kam postupují z každého kraje 2 týmy.

V kategorii středních škol naši školu reprezentoval tým ve složení Kryštof Pravda, Lukáš Orság, Vladimir Taborovec a Vojtech Tvrdík. V těžké konkurenci se klukům podařilo získat krásné 4. místo. Od medailového úspěchu je dělila 1 výhra.

Za nejlepší hráče dne na šachovnicích byli vyhlášeni Filip Prokop a Vojtěch Procházka.

Kompletní statistiky lze najit zde: https://chess-results.com/

 
Zpět na úvodní stránku