Návštěva bulharských a italských studentů a učitelů

V týdnu od 6. do 10. 5. nás navštívili 2 skupiny zahraničních studentů se svými učiteli, a to z bulharského Velingradu a z italského Turína. V rámci dvou projektů Erasmus+ (ten bulharský s názvem Inovativní profesní rozvoj učitelů – klíčový nástroj pro úspěch studentů) se společně s našimi žáky zúčastnili několika hodin výuky, např. anglického jazyka, chemie a chemicko-biologického semináře, dějepisu, semináře z programování, matematiky, fyziky a dalších. Zároveň se někteří naši žáci mohli pobavit s italskými kamarády i doma, neboť se jejich rodiče nabídli, že je ubytují v rodinách. A italští studenti byli ze „svých“ rodin nadšeni. V rámci diskusí mezi našimi a zahraničními učiteli vyplynulo několik podobných věcí a zároveň rozdílů v českém a zahraničním školství. Pozitivní je, že dle zahraničních kolegů z toho české školství, a především naše škola vychází velmi dobře jako škola pokroková a moderní, s velmi kvalitní výukou díky moderním metodám i pomůckám, s velmi pozitivní atmosférou a partnerskými vztahy mezi studenty a učiteli. Věříme, že se tady u nás ve škole všichni cítili jako doma a dostali jsme také milé pozvání k návštěvě Turína a Velingradu.

 
Zpět na úvodní stránku