Natáčení reportáže do Zpráviček na Déčku

Na Mensa gymnázium přijel ve středu 15. 1. tým České televize ze Zpráviček. Studenti sekundy dostali za úkol vytvořit reportáž o provádění chemických pokusů. Nejdříve se zúčastnili malého školení a byli seznámeni s průběhem natáčení, jaká úskalí natáčení může přinést, nad čím je nutné se zamyslet při výběru toho nejdůležitějšího z různých zdrojů do zpráv. Poté již mohli začít s natáčením reportáže o provádění pokusů, které si připravila třída kvarta s p. učitelkou Jurčákovou. Také si museli připravit scénář, který později k filmovým záběrům namluvili čtyři vybraní studenti. Natáčení se povedlo a večer se vysílalo na Déčku. Děkujeme celému týmu a moderátorovi Zpráviček Jakubu Voříškovi za zajímavé a podnětné dopoledne.

Reportáž si můžete prohlédnout zde: https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

Denisa Radová, sekunda

 
Zpět na úvodní stránku