Námořní výprava do Skotska 2022

45 žáků a žákyň od tercie po septimu vyrazilo na osmidenní výlet do Skotska. Nejdříve nás čekal noční přejezd autobusem do Amsterodamu, kde jsme pak absolvovali vyhlídkovou plavbu lodí po grachtech a navštívili další zajímavá místa. Námořní výprava započala v pozdním odpoledni, kdy jsme se nalodili na trajekt a přes noc se přesunuli do Newcastlu.

Ve Skotsku jsme navštívili spoustu míst, každý si přišel na své a vybral si to, co ho nejvíce zajímalo a bavilo. Někdo byl nadšený z Edinburghu, kde jsme měli možnost projít si skotský parlament, někdo ze Stirlingu, Alnwick Castle či St. Andrews. Jiné nadchl celodenní výlet po Highlands, výhledy na Ben Nevis cestou na Fort Augustus a projížďka po jezeře Loch Ness, kde jsme vyhlíželi legendární příšeru. Také jsme se sešli s bývalým studentem Jakubem Hamplem, který teď ve Skotsku studuje a který s námi jeden celý den strávil. Všichni si ověřili svoji schopnost domluvit se anglicky, poznali jsme nové lidi, kteří nás ochotně ubytovali ve svých rodinách, nakoukli pod pokličku jejich zvyklostí a především nás celá výprava navnadila na další návštěvu Skotska. Výlet se vydařil, počasí nám přálo, hodně jsme viděli, máme spoustu zážitků a těšíme se na další podobné výlety, které se školou máme možnost podnikat.

 
Zpět na úvodní stránku