Mistrovství České republiky v šachu školních týmů: Naše škola mezi elitou!
Ve dnech 23.–25. června se ve Zlíně uskutečnilo Mistrovství České republiky v šachu školních týmů a v kategorii mladších žáků nechyběla ani reprezentace naší školy. Pětice talentovaných žáků ve složení Robin Smíšek, Barbora Mojžíšová, Kryštof Jandáček, Eduard Mikulec a Eliáš Havel ukázala, že šachy se u nás nehrají jen tak pro zábavu, ale s opravdovým nasazením a láskou ke hře.
V tvrdé konkurenci nejlepších týmů z celé republiky naši šachisté bojovali až do posledního kola o medailové umístění. Nakonec se náš tým umístil na krásném 5. místě a zaslouženě si odvezl titul nejlepšího týmu z Prahy.
Děkujeme a blahopřejeme!
Všichni členové týmu si zaslouží obrovskou pochvalu za své výkony, soustředění i vytrvalou přípravu během celého školního roku. Speciální poděkování patří i našemu kolegovi Petru Machovi, který se dětem šachově věnuje s neuvěřitelným nasazením a trpělivostí – a svou vášeň a zkušenosti dokáže skvěle předávat dál.
Šachy jsou víc než jen hra. Jsou o strategii, trpělivosti i odvaze nést důsledky svých rozhodnutí. A právě to naši mladí šachisté na MČR předvedli v plné síle (viz krátké video z turnaje, kde jsou zachycení naši reprezentanti).
MČR školních týmů v šachu 2025 Zlín 24. 6. – 25. 6. 2025 – YouTube
Na závěr doplňuji také konečné pořadí a několik fotografií z této události. https://chess-results.com/
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |








