Mensa gymnázium snídalo s Novou
Nedělní ráno jsme spolu se 3 žáky a místopředsedou Mensy, Tomášem Blumensteinen, vystupovali ve víkendové Snídani s Novou, kde se řešilo vzdělávání nadaných dětí. Prezentovali jsme zde Mensa gymnázium, výjimečnou školu zaměřenou právě na vzdělávání nadaných dětí, její specifika, systém hodnocení, školní aktivity, nebo úspěchy našich žáků. Zájmy a aktivity našich nadaných žáků postupně představili Terezie Říšská ze sexty, Denisa Radová z kvinty a Matěj Snášel z kvarty. Všichni se svých vystoupení skvěle zhostili a věřím, že zanechali vynikající dojem nejen u profesionální dvojice moderátorů, Dany Morávkové a Jana Čenského.
Martin Kulhánek
![]() |
![]() |



