Mensa fórum

Ve dnech 1.-3. dubna se na naší škole opět konala každoroční populární akce Mensa fórum. Organizace se tentokrát ujala trojice Kateřina Švihelová, Matyáš Holub a David Míšek. Během těchto 3 dní k nám na školu přišly téměř tři desítky osobností a odborníků ve svých oblastech a všichni do jednoho se s námi podělili o své poznatky. Každý student si mohl vybrat ze tří simultánně probíhajících přednášek podle oboru a zaměření, které mu je nejbližší.

Škála oborů, z nichž jsme se něco dozvěděli, byla opravdu široká – od kybernetiky a biofyziky přes armádu, cestování, politiku, egyptologii až po lékařství a včelařství. Dorazili k nám i některé vyhlášené osobnosti, za jejichž účast jsme byli obzvláště rádi – například socioložka Jiřina Šiklová, herec a moderátor Aleš Háma, popularizátor vědy a politik Vladimír Kořen či europoslanec Jiří Pospíšil. Největší ohlas zaznamenaly přednášky Martina Kučery o zákulisí a fungování (nejen) pražského letiště a jako obvykle i přednášky medicínské – od kardiologa Michaela Aschermanna a plastického chirurga Jana Měšťáka.

Za organizátory musím říct, že jsme byli nesmírně potěšeni, když se za celé 3 dny neobjevil žádný neřešitelný problém, na každou přednášku jsme získali nejednu pozitivní reakci a hosté i studenti si z akce odnesli pozitivní dojmy.

 
Zpět na úvodní stránku