Logická olympiáda 30. 11. 2009
Logická olympiáda je soutěž pro studenty 1.-5. ročníku ZŠ a 1.-4. ročníku SŠ, kterou pořádá náš zřizovatel, Mensa ČR. Nejedná se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Z naší školy se základního kola zúčastnili téměř všichni studenti vyššího stupně gymnázia, tj. od kvint po oktávu. Ze základního kola se do krajského probojovalo 5 nejlepších, a to M. Olšák (oktáva), V. Nižňanský (kvinta B), Katarína Szabóová (oktáva), Joel Jančařík (sexta) a V. Pokorný (septima). Z těchto pěti se podařilo dvěma postoupit do celostátního finále, a to V. Nižňanskému ze 6. místa v krajském kole a M. Olšákovi dokonce z 1. místa!!! Finále se konalo 30.11.2009 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. I když i tady si oba naši studenti vedli dobře (M. Olšák 11. místo), na medaili to nestačilo.
Zpět na úvodní stránku
