Laser game: postup týmu MG do finále
Ve středu 21. března 2018 proběhlo 2. kolo Merkuria školní laser game ligy, kategorie ZŠ. Soutěžilo 9 týmů ZŠ, z nichž 3 postupují do finále. Z MG soutěžily 2 týmy. Souboj byl napínavý, urputný a naši borci bojovali v tvrdé konkurenci statečně. Po dramatickém souboji, kdy došlo ke shodě bodů na 2. a 3. místě a muselo rozhodnout skóre nejlepšího hráče týmu, což žel dopadlo v neprospěch našich borců, kteří ač měli větší procentní úspěšnost zásahů, museli tak ještě absolvovat souboj o 3. a 4. místo, kam se však předtím z malého finále probojovali rovněž naši borci, takže nakonec souboj o postupové 3. a nepostupové 4. místo probíhal v rámci naší školy a vítězně z něj vzešel tým „Mensa gymnázium 1“ (Štěpán Švábenický, Šimon Jarský, Jakub Buřil, Kryštof Kálal, Lukáš Orság, Jan Novák, Patrik Najman, František Vlček, Ondřej Brejcha, David Horák, všichni kvarta), který postupuje do finále. Všem borcům gratulujeme a ve finále budeme držet palce.

