Laser game – 1. místo týmu kvarty
Ještě před tím, než se otevřou dveře do laser game arény a začne velký boj, je každý z hráčů vybaven svou vlastní vestou a světelnou pistolí. Každá pistol je vybavena světelným čidlem a toto čidlo je také na vestě na hrudi, zádech a ramenou. A právě to jsou místa, která se protihráči snaží zasáhnout. Pokud se jim to podaří, vesta zhasne a hráč je na chvíli vyřazen ze hry. Po tuto dobu nemůže být znovu zasažen a získá tak čas na útěk. Po uplynutí 5 sekund se však vesta znova aktivuje a hráč se může vydat pro sladkou pomstu! Cílem hry je nasbírat co největší počet bodů, které lze získat za přesně mířené zásahy.
Z naší školy se ve čtvrtek 23. listopadu zúčastnily 2 šestičlenné týmy 1. kola kategorie ZŠ Mercuria školní laser game ligy v Holešovicích. Naši zkušení kvartáni (tým MG-2 ve složení Jan Novák, Patrik Najman, Matyáš Šebek, František Vlček, Kryštof Pravda, Ondřej Brejcha), kteří bodovali již loni v 1. ročníku soutěže, letos v 1. kole zvítězili v silné konkurenci 9 týmů, kdy dosáhli PRVNÍHO místa doslova za pět minut dvanáct (velké finále skončilo přesně v 11.55). Rovněž naši primáni (tým MG-1 s převahou šikovných děvčat, ve složení Klára Sionková, Diana Dindošová, Marianne Pavlíková, Alan Krautstengl, Klára Futejová, Ema Valentová), z nichž vícero jich hrálo laser game poprvé, bojovali statečně; bylo vidět, že se hru od hry lepší, a nakonec se ctí uhájili OSMÉ místo. Kvartáni, kteří postupují do 2. kola, se gentlemansky o část výhry podělili s nepostupujícími primány, kteří jim ve finále intenzivně fandili. V kategorii jednotlivců se mezi nejlepšími střelci umístili Jan Novák na prvním a Kryštof Pravda na druhém místě.

