Konference Vzdělání pro budoucnost

V neděli 30. 3. měli dva zástupci školy možnost zúčastnit se konference Mensy Česko s názvem Vzdělání pro budoucnost. Konference probíhala v úžasných prostorách Fakulty architektury ČVUT v Dejvicích. Tato stále oblíbenější a stále hojněji navštěvovanější konference (letos 950 účastníků!!!) nabízí po dva dny nespočet přednášek, workshopů, ukázkových hodin, nabídek výukových materiálů a pomůcek a v neposlední řadě dobrého jídla a pití. Základními pilíři konference jsou rozvoj nadání dětí, efektivní vzdělávání a digitální vzdělávání. Témata přednášek byla například Metakognice: učení s ohledem na fungování mozku , Smysluplné hodnocení ve škole, AI jako kopilot učitele, Cíle vzdělávání v éře umělé inteligence, Jak připravit studenty na zatím neexistující práci, Jak s radostí rozhýbat děti v ČR, Jak na mediální vzdělávání, Leadership ve vzdělávání a spoustu dalších témat. Na konferenci přednášeli i zahraniční hosté v AJ.

Naši školu tam zastupovala zástupkyně ředitelky Mgr. Marcela Fatrová a vyučující matematiky a fyziky a kariérový poradce Ing. Jan Mrzena s tématem Kariérové poradenství a podpora vzdělávání nadaných na Mensa gymnáziu. Podělili se s ostatními jednak o pilíře rozvoje nadání žáků na Mensa gymnáziu, o práci školního poradenského centra se zaměřením na práci koordinátora péče o nadané a kariérového poradce. Zaměřili se na konkrétní a osvědčené aktivity kariérového poradenství na naší škole, které se nám daří v posledních letech velmi aktivně a smysluplně rozvíjet a pomáhat tím žákům nasměrovat je k jejich budoucí kariéře.

A jako dobrovolníci se na organizaci podíleli i naši studenti, kterým moc děkujeme!!! A přednášejícím a organizátorů čest za skvělou organizaci tak rozsáhlé akce.

Více o konferenci zde konference.mensa.cz a zde https://www.facebook.com/profile.php?id=100070263972958

 
Zpět na úvodní stránku