Konference Ostrava
22. dubna 2014 se v Ostravě konala 2. pracovní konference „Učíme nadané žáky“, kterou pořádaly Jana Škrabánková a Renata Kovářová z PedF Univerzity v Ostravě. Po úvodních přednáškách byla odpolední část rozdělena do dvou sekcí – Diagnostika a vzdělávání nadaných žáků a Strategie vzdělávání nadaných žáků. V první sekci vystoupily kromě jiných i Marcela Fatrová (Strasti a slasti učitelů nadaných) a Barbora Kosíková (Vzdělávání nadaného dítěte od narození po maturitu), obě za Mensa gymnázium. Oba příspěvky byly účastníky velmi kladně hodnoceny především proto, že vycházely z dlouholetých praktických zkušeností s nadanými. z Mensa gymnázia se konference ještě účastnila speciální pedagožka Pavla Vošahlíková a učitel fyziky a chemie Martin Konečný. Na závěr se naše výprava podívala do Výzkumného centra edukačních a evaluačních procesů PedF OU, kde měla možnost podívat se, jak funguje zařízení Eye Tracker. Tohle unikátní zařízení začali v Ostravě používat mimo jiné k diagnostice nadaných.

