Konference Mensa pro školy 26. 11. 2009
Dne 26.11.2009 se v KC Novodvorská konala konference Mensa pro školy. Šlo o pilotní konferenci k podpoře spolupráce našeho zřizovatele se školami. Cílem konference byla snaha nabídnout kvalitní program, který přinese nové informace, vytvoří zajímavé kontakty a napomůže také k systematičtější podpoře mimořádně intelektově talentovaných dětí a mládeže v našem státě. Na této akci se sešli zástupci různých typů škol, přímo řízených organizací MŠMT, neziskového sektoru a rodičů nadaných dětí. Cílem Mensy je vytvořit platformu pro vzájemnou spolupráci a napomoci tak lepší koordinaci vedoucí k úspěšnější podpoře skupiny nadaných žáků v naší republice.
Účastníkům konference byly předávány nejen rady z oblasti teorie, ale hlavně praktické rady, informace a konkrétní pomoc –jako přednášející se vystřídali osoby, které se prací pro nadané děti a mládež dlouhodobě zabývají a jsou schopni své zkušenosti předat. Pořadatelé zvolili osvědčenou metodu seminářů/debat, kde došlo k vytvoření konkrétních výstupů spolupráce – materiálů, projektů, termínů akcí- jako paralelní aktivitu k přednáškám. Tématem přednášek a diskusí bylo např. IVP, Projekty Mensy, soutěže a olympiády pro nadané děti, metody a formy práce s nadanými dětmi, získávání financí z fondů EU aj. Zájemcům byly také k dispozici didaktické pomůcky, materiály, pracovní listy, publikace zaměřené na nadané děti a mládež. Akce se také zúčastnili výrobci a distributoři her a hlavolamů, nakladatelé, tvůrci didaktických materiálů, pedagogičtí odborníci i rodiče nadaných dětí.
Naši školu na konferenci reprezentoval kolega M. Kulhánek, který v krátkém vstupu seznámil posluchače s hlavními specifiky naší školy.
Zpět na úvodní stránku
