Konference Mensa pro budoucnost 2023
O víkendu 22. a 23. 4. proběhla v prostorách školicího střediska na Novotného lávce konference pořádaná Mensou ČR s názvem Mensa pro budoucnost, které se zúčastnili 3 pedagogové z Mensa gymnázium, o.p.s.a, z toho jeden (Martin Kulhánek) jako přednášející.
Náplní konference byly paralelní sekce přednášek, seminářů a workshopů, které seznamovaly s mnoha inovativními metodami ve vzdělávání.
Na programu se střídali teoretické přednášky s praktickými tipy pro pedagogy. Základními pilíři byly:
- 1. Rozvoj nadání dětí – jak v dětech objevit jejich potenciál a jak jej rozvíjet
- 2. Efektivní vzdělávání – konstruktivismus, projektové vyučování, zodpovědnost za vlastní učení, …
- 3. Digitální vzdělávání – jak děti připravit na průmysl 4.0 a svět, který bude za 20 let vypadat úplně jinak.
Hlavními řečníky konference byli špičkoví odborníci z dané oblasti, kteří představili teoretické základy, na něž svými přednáškami s příklady dobré praxe navázali další přednášející. Součástí konference byly i workshopy určené k vzájemné výměně zkušeností a poznatků. Nedílným přínosem pro účastníky bylo i setkání s kolegy z celé republiky a navázání kontaktů s odborníky v oblasti inovace vzdělávání.
Děkujeme za mnoho obohacujících přednášek a workshopů a těšíme se na další akce.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |






