Jsme nabiti z Náboje!!!
V patek 11. 12. proběhla již tradiční matematická soutěž Náboj 2020 (letos v online prostředí).
Náboj je týmová soutěž primárně určená pro žáky středních škol. Každý tým sestává nejvýše z pěti členů. V kategorii Junioři (zúčastnila se i naše škola) mohou soutěžit pouze týmy, jejichž členové nejsou žáky nejvyššího (maturitního) ročníku střední školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh.
Naši školu letos reprezentovaly dva týmy:
- Kryštof Pravda, Martin Dedek (oba septima), Vojtech Tvrdík, Benjamin Swart (oba sexta), Viacheslav Nikiforov (kvinta).
- Adam Celecký, Vojtěch Kadeřábek (oba kvinta), Richard Dobíšek, Vojtěch Procházka, Jan Slíva (všichni kvarta).
Výsledky našich jsou opět excelentní!! Z 135 týmů v rámci ČR se lépe dařilo prvnímu týmu, který s celkovým skóre 34 bodů obsadil úžasné 2. místo. Od prvního místa ho dělily detaily.
Náš druhý tým nakonec získal 24 bodů a obsadil krásné 16. místo. Je potřeba především ocenit to, že naše týmy se v konkurenci především starších žáků vůbec neztratily, což je slibný předpoklad do dalších let.
Kompletní výsledky naleznete zde.
Pro zájemce připojujeme ještě soutěžní úlohy zde.
Žákům moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy a budeme se těšit na další úspěchy!

