Finále přeboru škol Prahy v šachu: Naše škola slaví úspěch!

Dne 6. března se v Hotelu Don Giovanni konalo finále přeboru škol Prahy v šachu, kde se utkalo šest nejlepších školních týmů v kategoriích druhého stupně a středních škol. Naše škola měla zastoupení v obou kategoriích a naši žáci předvedli skvělé výkony.

Kategorie druhého stupně: Naši školu reprezentovali Robin Smíšek, Kryštof Jandáček, Barbora Mojžíšová, Eduard Mikulec a Eliáš Havel. Konkurence byla velká a šachové partie dosahovaly vysoké úrovně. Naši žáci statečně bojovali a nakonec se umístili na úžasném 2. místě, čímž si zajistili postup na Mistrovství České republiky, které se bude konat koncem školního roku ve Zlíně.

Kategorie středních škol: V této kategorii naši školu reprezentovali Filip Hrubý, Václav Budil, Robin Hyam, Matěj Peš a David Plzák. Tým složený z hráčů kvinty má obrovský potenciál do budoucna. I přes silnou konkurenci se náš tým umístil na krásném 4. místě.

Finále probíhalo v rámci mezinárodního šachového festivalu, kterého se účastní nejlepší světoví šachisté. Naši žáci statečně bojovali a jejich výkony byly na vysoké úrovni.

Podrobné výsledky lze najít zde: Chess-Results Server Chess-results.com – Finále Přeboru Prahy družstev škol II. stupně 2025

Děkujeme všem našim reprezentantům za výbornou reprezentaci školy a našim mladším budeme na konci roku fandit ve finále!

 
Zpět na úvodní stránku