Debatní klub na Prvním turnaji anglické Debatní ligy
Míša Dekařová, Emma Štěpánová, Adam Celecký (všichni ze sexty) a Vojta Tvrdík (septima) se o víkendu 19. – 21. listopadu zúčastnili Prvního turnaje anglické Debatní ligy. Se svými oponenty se snažili najít odpovědi na otázky, jestli by EU měla mít jednotná pravidla pro fungování trhu, jestli je chybou ústup od jaderné energie, a na odlehčení také, jestli by měli rodiče mezi prostředky výchovy řadit výhružky, které není možné naplnit, jako strašení čertem nebo zanechání dítěte v supermarketu.
Debatéři měli velmi těžkou startovní pozici. Nejen že Adam s Vojtou se účastnili debatního turnaje úplně poprvé, ale dokonce museli svou premiéru zvládnout v anglickém jazyce. I přesto předvedl tým skvělé výkony. Přesvědčivá výhra dvou z pěti debat znamenala v konkurenci dalších 15 týmů z celé České republiky konečnou 8. příčku, což je v rámci prvního turnaje výborné umístění. Tým má velmi dobře našlápnuto se v dalším průběhu sezóny kvalifikovat do celostátního finále.
Nyní se debatéři začínají připravovat na prosincový otevřený turnaj, který proběhne o víkendu 17. – 19. prosince.
Barbora Lacinová
![]() |
![]() |



