Bankéři do škol – 20. 10. 2016
Po loňském a předloňském úspěchu akce jsme letos opět využili nabídky a uspořádali pro třídu sextu a septimu besedu v rámci projektu Bankéři do škol. Cílem projektu je zprostředkovat studentům setkání s velmi zajímavou a inspirativní osobností, která jim zároveň poutavou formou předá informace o některých ekonomických tématech z oblasti finanční gramotnosti se zaměřením na využití informačních a komunikačních technologií v bankovnictví. Letos měli studenti jedinečnou příležitost diskutovat s bankéřem o tom, jak se bezpečně pohybovat v on-line prostředí, jak rozpoznat kybernetický útok a jak jsou na internetu zabezpečeny banky, což jsou témata více než aktuální.
Beseda probíhala pouze na 30 školách v celé České republice. V tento den přijel do těchto škol vrcholový manažer některé z českých bank. V první části programu se studentům představil a inspiroval je svým životním příběhem, ve druhé části se věnoval tématům z oblasti finanční gramotnosti a bezpečnosti na internetu.
Na naši školu přijel tentokrát pan Petr Vosála, specialista na internetovou bezpečnost, manažer útvaru Digitální kanály, který má na starost bezpečnost internetového bankovnictví a elektronických kanálů v ČSOB.
Případy, s nimiž se setkává, naznačují, že máme stále co vylepšovat.

