Aktivní účast na studentské konferenci Model United Nations (Model Organizace spojených národů Gymnázia Omská) – GOMUN
Konference se konala ve dnech 10. až 12. listopadu 2017 především v budově Gymnázia Omská a také ve Velkém jednacím sále Magistrátu hl. m. Prahy, kde se konalo Valné shromáždění, uvítací a uzavírací ceremoniál. Za naši školu se konference zúčastnili tito studenti: Ema Růžičková (kvinta), Alexander Écsi, Petr Hubený, Hana Večeřová (všichni tři sexta).
Model United Nations (MUN) jsou mezinárodní studentské konference simulující práci reálné OSN, které probíhají celé v angličtině. Studenti na konferenci zastupují členské státy a v komisích zaměřených na konkrétní témata řeší předem dané problémy ve světovém kontextu. Nalezená vyjednaná řešení mají delegáti možnost na závěr konference prezentovat a obhájit (nebo také napadnout) před celou konferencí na Valném shromáždění OSN. Delegáti musí dodržovat pravidla formálního oblékání, způsobu vedení debaty i například adresování jiných delegátů. Na dodržování pravidel dohlíží Chairs (moderátoři).
Každý delegát má možnost vybrat si zemi, kterou chce zastupovat, a komisi, ve které chce řešit zadané problémy.
Konference GOMUN 2017 byla určena studentům kvint a sext a 1. a 2. ročníků čtyřletých gymnázií.
Delegáti procvičovali svoji schopnost komunikace v angličtině, také si procvičili schopnost mluvit a prezentovat dané téma před množstvím cizích lidí, schopnost vyjednávat, přesvědčovat a hledat řešení včetně kompromisů.
Další informace najdete na stránce gomun.cz a na facebookové stránce konference.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |





